Manşet

HDP’li vekillerden Erdoğan’a ‘biz yerli ve milli sayılıyor muyuz’ sorusu

HDP’li vekillerden Erdoğan’a ‘Kürt vekil olarak yerli ve milli sayılıyor muyuz’ sorusu

 HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Ben ‘Türk’ ve ataları bin yıldır bu topraklarda olan bir HDP Milletvekili olarak bu ‘yerli ve milli’ tanımına uygun muyum?” diye sordu.

HDP’nin İstanbul milletvekili ve yeniden aday gösterilen Kenanoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Yenikapı mitinginde söylediği, “1 Kasım seçimlerinde TBMM’ye hangi partiden olursa olsun fark etmez, 550 tane yerli, milli, bedeni ve kalbiyle bu ülke için çalışacak milletvekili göndermenizi istiyorum” sözlerine Twitter hesabı üzerinden cevap verdi.

Kenanoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, “Ben ‘Türk’ ve ataları bin yıldır bu topraklarda olan bir HDP Milletvekili olarak bu ‘yerli ve milli’ tanımına uygun muyum?” diye sordu.

Erdoğan’ın sözlerine bir tepki de İdris Baluken’den geldi. Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Baluken, “Terör diyenler, birlik ve bayrak arkasına gizlenenler, bildiğin 1 Kasım için partilerine oy istemişler! Bingöl deyimiyle, he he biz de yuttuk” dedi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a şu soruyu yöneltti:

“Bir de Kürt bir vekil olarak yerli ve milli sayılıyor muyuz? Ya da olabiliyor muyuz? Bilen var mı acaba?”

http://www.taraf.com.tr/politika/hdpli-vekilden-erdogana-ben-yerli-ve-milli-miyim-sorusu/

 

akenanoglu

alikenanoglu.net
Başa dön tuşu