Açıklama

Kenanoğlu CHP’lilere seslendi: Alevilik siyaset malzemesi yapılamaz

 

PİRHA – Ali Kenanoğlu bir CHP milletvekilinin kendisini arayıp Hubyar Sultan Ocağı da dahil olmak üzere birçok kurumun imzası olan bir metin gönderdiğini belirterek metnin içeriğinde CHP’nin genel başkanlık yarışına taraf olunduğunu söyleyerek, “Alevilik sizin arka bahçeniz değil, Alevilik sizin bağınız bostanınız değil” dedi.

Kenanoğlu, yayınladığı videoda Aleviliğin CHP’nin genel başkanlık yarışına taraf olamayacağını söyleyerek CHP’lilere seslendi. Kenanoğlu, şunu vurguladı:
“Alevilik sizin arka bahçeniz değil, Alevilik sizin bağınız bostanınız değil. Yarışınızı siyasi rakibinize karşı siyasi argümanınızla oluşturun. Aleviliğe zarar veriyorsunuz. Lütfen bu tavrınızdan ve yönteminizden vazgeçin.”

“HİÇBİR PARTİNİN ALEVİLİĞİ KENDİ İÇ SİYASETİNE MALZEME YAPMASINI KABUL ETMEYİZ”

Kenanoğlu, “Kendi siyaset yapmış olduğumuz parti de dahil olmak üzere hiçbir partinin Aleviliği kendi iç siyasetinde malzeme yapmasını kabul etmeyiz” diyerek şunları ifade etti:
“Böyle bir metni hiçbir şekilde bizim imzalamış olmamız mümkün değil. Bununla ilgili çok kısa bir araştırma yaptık. Kurumlarımıza sorduk ve ‘böyle bir şeyden bilgimiz yok’ dediler. Kaldı ki Hubyar Sultan Ocağı Derneği diye bir dernek yok zaten. Ve ilgili kurumlarımız bununla ilgili bir açıklama yaparak bundan haberdar olmadıklarını böyle bir derneğin de olmadığını söylediler.”

“CHP ALEVİLİĞİN HAK MÜCADELESİNDE YOK”

Kenanoğlu CHP’lilere seslenerek şunları söyledi:
“CHP Aleviliğin hak mücadelesinde yok. Kılıçdaroğlu’na sahip çıkmadınız. Alevilik üzerinden Kılıçdaroğlu’na saldırıldığı zaman mecliste bununla ilgili HDP’li milletvekilleri olarak bizler konuştuk. Alevilik üzerinden Kılıçdaroğlu’na saldırılmasına, Kılıçdaroğlu’nun Alevi kimliğine biz sahip çıktık. CHP’liler bu konuda dahi meclis kürsülerinde ağzını açmadılar. Bunların hiçbirinde yoksunuz ama kendi iç yarışınızda Aleviliği tepe tepe kullanıyorsunuz. Bir defa bu çok çirkin bir şeydir, buna son vermeniz gerekiyor. Buna en başta CHP içerisindeki Alevi siyasetçilerin son vermesi gerekiyor. Böyle bir çirkinlik olabilir mi? Burada bütün ocakların isimleri kullanılarak açıklama yapılıyor ki bu açıklamadan ocakların kurumların haberi yok. Yani çakma bir açıklama yapılıyor. Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanlığı adaylığında kendisine karşı yapılan saldırıların önünü kesmek için Aleviyim demek durumunda kaldı. O güne kadar Aleviyim kelimesini Kılıçdaroğlu’da ağzına almıyordu.”

PİRHA/İSTANBUL

Kenanoğlu CHP’lilere seslendi: Alevilik siyaset malzemesi yapılamaz – VİDEO

 

akenanoglu

alikenanoglu.net
Başa dön tuşu