Manşet

Reina katliamını lanetliyorum, savcıları göreve davet ediyorum

Reina katliamını lanetliyorum, savcıları göreve davet ediyorum

Yeni bir yıla girmek ve bu yeni yıla girerken de eğlence düzenlemek, kutlama yapmak insanların tercihleri ve bunu tercih eden insanlarında en doğal haklarıdır. Bu hakkı kullanan insanlara karşı bir dini gerekçeyle saldırmak, katletmek ne bir dinin ne bir inancın ne de insanlığın onaylayacağı bir vahşettir.

Reina katliamı son birkaç yıldır yılbaşı kutlamalarını hedef göstermenin, hedef gösterenler hakkında herhangi bir cezai işlem yapılmamasının bir sonucudur.

Yaşadığımız topraklar çok farklı kimliklere, dillere, kültürlere, inançlara ve Dinlere ev sahipliği yapmış topraklardır. Bu topraklar Noel kutlayan halkların ana yurdudur, ata yurdudur. Bu topraklar Noel kutlayan halkların da vatanıdır.

25 Aralık’ta Noel kutlamayı, 31 Aralıkta da yılbaşı kutlamayı bir suçmuş gibi gösteren kişiler, kurumlar, medya orgaları bu katliamda sorumludurlar, bu zihniyeti kınıyor lanetliyorum. Sorumlular hakkında hukuki işlem başlatılmasını talep ediyorum.

Reina katliamı insanların yaşam tercihlerine yönelik bir katliamdır. Reina katliamı Türkiye’de yaşayan gericiliğe, yobazlığa, tek tip insan yaratma zihniyetine hizmet eden bir katliamdır.

Sosyal medyada bu katliamı öven hesaplara karşı cezai yaptırımların uygulanması için de Cumhuriyet Savcılarını göreve davet ediyorum.

Yaşamını yitirenlere rahmet, ailelerine başsağlığı yaralılara acil şifalar diliyorum.

01.01.2017

Ali Kenanoğlu

  1. Dönem HDP İstanbul Milletvekili – Alevi Bektaşi Federasyonu kurucusu – Hubyar Sultan AKD kurucu başkanı – Evrensel Gazetesi yazarı – Aktivist

akenanoglu

alikenanoglu.net
Başa dön tuşu