Yazılar

Sosyal medyada şahsıma yönelik paylaşımlar

Sosyal medyada şahsıma yönelik paylaşımlar

Sosyal medyada şahsıma yönelik paylaşımlar

Kimi Can’lar sosyal medyada kimi şahısların benimle ilgili abuk sabuk paylaşımlar yaptığını söylediler. Kim olduğunu sorup bir bakayım dedim. İsmi söylediler ben de baktım. Paylaşımları yapan şahsı tanımıyorum, kişinin de beni yakından tanıdığını zannetmiyorum.

Başlık oldukça iddialı ve çarpıcı; HDP vekili Ali Kenanoğlu’nun devlet ile iş birliği belgesi!

Bu başlığı görünce ben de şaşırdım “hay Allah ne ola ki birileri çakma belge mi düzenlemişler acaba” diyerek ne olduklarına bakmaya başladım.

Ancak belge diye sunulanlar gayet iyi bildiğim ve tanıdığım evraklarmış.  Dahası belge dedikleri şeyin en başındaki benim İsmail Onarlı ile birlikte 2002 yılında yayınladığım “Hubyar Sultan Ocağı ve Beydili Sıraç Türkmenleri” kitabın hazırlık aşamasında İsmail Onarlı’nın benim onayım olmadan ve benim kontrolümden geçmeden (anlaşmamıza rağmen) makale olarak yayınladığı bir yazıdan ibaret.

Bu yazı ile ilgili benim onayım olmadığını bu yazıya katılmadığımı, BU YAZIYI DA ORTAK YAYINLADIĞIMIZ KİTABA KOYMADIĞIMI 2012 yılında bu yazının aleyhimde kullanılmaya başlamasından sonra bir yazılı açıklamayla kamuoyuna duyurmuştum. (Öncesinde de sözlü olarak bir çok ortamda anlatmıştım. 2012 tarihli açıklamamın linki: https://www.alikenanoglu.net/ismail-onarli-ile-birlikte-yayinlanan-makalem-uzerine-aciklama/)

Diğer evraklar ise kurduğumuz Hubyar Vakfının kuruluş evraklarıdır. Bu evraklardan nasıl bir iş birliği çıkartmışlar anlayamadım.

Bir kısım evrakların ise benimle hiçbir alakası olmayan evraklar olduğunu belirtmeliyim. Sırf bir şey varmış gibi algı yaratmak için hem kurucusu olduğum vakfın kuruluş evraklarını hem de benimle bir ilgisi olmayan Hubyar Köyü ve Hubyar Tekkesi ile ilgili evrakları da koyduklarını gördüm.

Bu evraklar 2016 yılında HDP’ye beni şikâyet için sunuldu

Paylaşım yapan kişiyi tanımıyorum ama evrakları tanıyorum çünkü bunlar daha önce Hubyar Köyündeki (Köyümüz) Hubyar Türbesini özelleştirmek şahsına tapu etmek isteyen Temel ailesinden Almanya’da ikamet eden ve Almanya Alevi Kamuoyunun yakından tanıdığı HIDIR TEMEL tarafından güya benim aleyhimde belgeler denilerek HDP’li yöneticilere sunulmuş evraklardır.

HDP’li yöneticiler ile bizzat Hıdır Temel’in görüştüğünü ve bu evrakları sunarak benim “Devletin İşbirlikçisi” olduğumu söyleyip “Ali Kenanoğlu’nu partiden uzaklaştırın Milletvekili yapmayın” dediğini biliyorum.

Bu kişi ile görüşen ve partinin önemli organlarında bulunan ve o dönemde iki Milletvekili olan arkadaşlar daha sonra benimle görüşüp benden yana bir tereddütleri olmadığını belge denilen şeyleri okuduklarını “zırva”dan öte bir şey olmadığını söyleyip çöpe attıklarını söylediler.

Beni partiye “Devletin İşbirlikçisi” diye şikâyet eden kişinin Tokat’ta Hubyar Tekkesini şahsına alabilmek için ne işler çevirdiğini ve kimlerle nasıl iş birliği yaptığını burada yazmaya gerek duymuyorum. Bu konuyu ve bu kişiyi tanıyan kişiler fazlasıyla var ve herkes de kimin ne yaptığını kimin kime ve neye hizmet ettiğini iyi biliyor.

Benim kim olduğum yaşamım boyunca verdiğim mücadelem, durduğum yer ve yazdığım yazılar tüm kamuoyunun gözü önünde ve halen de web ortamında bulunmaktadır. Tüm arşivim kişisel web sayfamda bulunmaktadır. Beni tanımadığı için kuşkusu olanlar varsa tek tek yıllar öncesinden inceleyip okuyabilirler.

Şimdi durup dururken bu evraklar “belge” denilerek niye paylaşılmaya başlandı; ya derdi HDP ile ve HDP’yi nasıl yıpratırım, kişiler üzerinden nasıl vururum ya da kişisel hesap peşinde çünkü seçim yaklaşıyor ve kötü insanlar ayak oyunlarına, bel altı operasyonlarına başlıyorlar…

Selam ve sevgilerimle

9 Şubat 2022

Ali Kenanoğlu

akenanoglu

alikenanoglu.net
Başa dön tuşu