ManşetYazılar

Biz’ler frekanstan ibaret değiliz

Biz’ler frekanstan ibaret değiliz

Kanun Hükmünde Kararname ile kapatma kararı alınan Televizyonlardan İstanbul’dan yayın yapan  Demokratların sesi İMC Tv, Emekçilerin sesi Hayat Tv, Alevilerin sesi Tv 10, Türkülerin sesi Yön Radyo, Ezilen halkların sesi Özgür Radyoyu ziyaret ettik.

Bu ziyaretlerimizle Kürtlerin sesi olan Jiyan Tv, Van Tv, Azadi Tv,  Çocukların sesi, eğlencesi olan Zarok Tv başta olmak üzere tüm kanallarla dayanışma duygularımızı ilettik.

İnancımızı, Kimliğimizi, Türkülerimizi, Televizyonlarımızı, Radyolarımızı yok edemezsiniz, ‘biz’leri susturamazsınız. Biz’ler birer frekanstan, birer kanaldan ibaret değiliz

Kanun Hükmünde Kararnameler darbe uygulamalarıdır. Güya darbeyi püskürtüp demokrasiyi savunanlar ülkeyi darbe uygulamalarıyla yönetmekte ve her dönem darbelerden mağdur olmuş ve darbelere karşı çıkmış toplumsal kesimlere darbeyi aratmayacak şekilde darbe zulmü yapmaktadır.

Biz’ler bu toprakların kadim inançları, kültürleri, kimlikleri, dilleri, renkleriyiz. Yüzyıllardır bizi inkâr, imha ve asimile etmek isteyenler türlü türlü zulmüne maruz bırakmışlardır. Ama görülmüştür ki; zulüm ile abad olunamayacağı gibi zulüm uyguladığınız toplulukları da yok etmeniz mümkün değildir.

Çözüm demokrasidir, çözüm inançlara, kültürlere, kimlikler özgürlüktür, eşitliktir, adalettir.

Aşk ile

Al Kenanoğlu

01.10.2016

akenanoglu

alikenanoglu.net
Başa dön tuşu