Faaliyet Raporları

TEMMUZ AYI FAALİYETLERİMİZ

Değerli Canlar,

Bize devrettiğiniz, teslim ettiğiniz sözün yükünü geçtiğimiz ay içerisinde olanca gücümüzle taşımaya, gür bir şekilde duyurmaya çalıştık. Bu minvalde, içerisinde bulunduğumuz faaliyetleri bir dosya içerisinde derli toplu bir şekilde sizlerle paylaşmayı, sizleri haberdar etmeyi de kendimize borç bildik.

Geçtiğimiz Temmuz ayı içerisinde yer aldığımız faaliyetler:

-1 Temmuz günü, seçim zaferimizin akabinde, Bakırköy ilçe örgütümüzün gerçekleştirdiği kahvaltı buluşmasına katıldık. Kahvaltıda seçim sonuçlarını ilçe örgütümüzün çalışanları ve diğer milletvekili arkadaşlarımız ile birlikte değerlendirdik.

-1 Temmuz günü, Artı TV canlı yayınına telefon ile bağlanıp Madımak Katliamı‘nın arifesinde, bu lanet, gerici katliamı var gücümüzle bir kez daha lanetledik.

-2 Temmuz sıcağında yakılarak katledilen Can’larımızı anmak için her zamanki gibi Madımak Oteli‘nin önünde, Sivas’taydık.

-4 Temmuz günü, mazbatamızı alıp, 7 Haziran sonrası kaldığımız yerden devam edeceğimiz kararlılığıyla var gücümüzle işe koyulduk.

-4 Temmuz günü kapatılan TV 10 emekçilerinden tutuklu Kemal Demir‘in İstanbul Adliyesindeki duruşmasını takip ettik.

-7 Temmuz saat 14:00’te toplanan Meclis’te yemin törenine katıldık.

-8 Temmuz’da, Madımak’ta katledilen Can’larımızı sırlandıkları yerde (Ankara Karşıyaka Mezarlığı‘nda) ziyaret ettik.

-12 Temmuz günü, Meclis’teki diğer vekil arkadaşlarımız ile birlikte basın toplantısı düzenleyerek Alevi tutsakların taleplerini dile getirdik. Bu kapsamda, özellikle üzerinde durduğumuz husus, Alevi tutsakların inanç haklarının gasp edilmesiydi.

-13 Temmuz günü, Yol TV‘de Onur Toper’in moderatörlüğünü yaptığı programa katılıp seçim sonuçlarını analiz ettik. Yanı sıra, önümüzdeki süreçte takip etmemiz gereken yol haritasının nasıl olması gerektiği konusunda karşılıklı önerilerde bulunup, tartışmamızı yürüttük.

-15 Temmuz’da, Beylikdüzü ilçe örgütümüzün organize ettiği teşekkür buluşmasında bir araya geldik.

-20 Temmuz’da, Suruç‘ta katledilen Can’larımız için düzenlenen anmaya katılmak üzere Kadıköy’deydik. Yapılan tüm engellemelere rağmen bu lanet katliama karşı diğer Can’larımız ile dayanıştığımızı ve dayanaşacağımızı gösterdik.

-24 Temmuz’da, 19 Temmuz günü Armutlu Cemevi‘nde yaşananlar üzerine Soru Önergesi verdik.

– 23-27 Temmuz günlerinde toplanan Meclis Genel Kurulu Toplantısı‘nda 4 gün boyunca yerimizi aldık. Yine 24 Temmuz günü, Bazı Kanun ve KHK’lerde yapılması düşünülen değişiklikler üzerine Meclis Genel Kurulu Toplantısı’nda 11.madde kapsamında söz alıp, OHAL’in öngörülen değişikliklerle birlikte normalleştirilmeye çalışıldığının altını çizdik.

-25 Temmuz’da Meclis önünde YOL TV ile Armutlu Cemevi‘nde yaşananlar üzerine değerlendirmede bulunduk ve sürecin faillerinin bir an önce yargılanması gerektiği konusundaki ısrarımızı tekrarladık.

-26 Temmuz günü Alevi kurum temsilcilerinin Meclis önünde gerçekleştirmek istedikleri basın açıklamasında yerimizi aldık. Basın açıklaması sırasında yapılmak istenen polis müdahalesine Can’larımızla kol kola girerek engel olduk.

-27 Temmuz günü, MYK üyemiz Çilem KÜÇÜKKELEŞ ile birlikte Can TV‘de Vedat Kara’nın konuğu olduk.

-30 Temmuz’da Sivas’ın Divriği ilçesine bağlı bulunan Mursal köyünde altın madeni arama amacıyla girişilen sondaj çalışmasına engel olan Can’larımıza ulaşıp, doğa tahribatına karşı verdikleri mücadelede yanlarında duracağımızı ve bu sürecin sonuna kadar takipçisi olacağımızı belirttik.

Hızır cümlemizin yardımcısı olsun.

Ali KENANOĞLU

HDP İstanbul Milletvekili

akenanoglu

alikenanoglu.net
Başa dön tuşu