Haberler

Akit’ten yine provokasyon; Milletvekili Kenanoğlu’nu hedef gösterdi

Akit’ten yine provokasyon; Milletvekili Kenanoğlu’nu hedef gösterdi

11 Ekim 2019 – 19:41 pirha.net

PİRHA-HDP’nin Alevi vekillerinden Ali Kenanoğlu, TBMM kürsüsünden TSK’nin Suriye operasyonuna ilişkin yaptı konuşma nedeniyle yandaş Akit gazetesi tarafından hedef gösterildi. 

 

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Suriye’nin kuzeyine harekat düzenlemesine Meclis kürsüsünden tepki gösteren HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, AKP iktidarı destekçilerinden yandaş Akit gazetesi tarafından hedef gösterildi.

“Harekata karşı çıkan HDP’li Ali Kenanoğlu’ndan ‘Alevi’ provokasyonu!” başlığını atan yandaş Akit, sayfasında “Barış Pınarı Harekatı’na her PKK yanlısı gibi tepki gösterdi. Operasyonu gayri meşru gösterme çabasına giren terör sevici vekil, TBMM kürsüsünde Alevilerle ilgili büyük bir provokasyona imza attı” şeklinde provokatif ifadeler kullandı.

Akit tarafından hedef gösterilen HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, dün TBMM kürsüsünde şunları kaydetmişti:

Rojava aynı zamanda bir Alevi yerleşim bölgesidir. Türkiye’de Aleviler okul müdürü bile olamazken bu meclisin 7 bin 800 tane personeli içerisinde bir elin parmakları, iki elin parmakları kadar Alevi çalışan kalmadığı bir yerde Afrin’de kantonun eş başkanı bir Alevi idi. Peki, ne oldu? Buraya gittiniz, burayı ÖSO çetelerine teslim ettiniz; o bölgede, Afrin bölgesinin dağlarında, köylerinde yaşayan Alevilerin dağlarını, taşlarını, ormanlarını talan ettiler onlar ve burada  İYİ PARTİ’nin ve CHP’nin Balıkesir milletvekili bu kürsüden söyledi. 50 bin ton zeytin türevi çalındı ve bunlar Türkiye üzerinden yurt dışına satıldı. Bir kısım zeytin ağaçları yakıldı. Bu insanların yurtları böyle talan edildi, oradaki Alevilerin yurtları böyle talan edildi. Şimdi, siz Türkiye’de Alevilere yaşam hakkı vermeyeceksiniz ama gidip Suriye’de Alevileri koruyacaksınız, öyle mi? Bırakın bu işleri ya kimse size inanmaz bu konuda. Şimdi, bu anlamıyla samimi olun.”

(HABER MERKEZİ)

Akit’ten yine provokasyon; Milletvekili Kenanoğlu’nu hedef gösterdi-VİDEO

akenanoglu

alikenanoglu.net
Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu