Haberler

Kenanoğlu, ‘Alevilere Eşit Yurttaşlık Hakkı’ kampanyası kapsamında Amasya’da ziyaretler gerçekleştirdi

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Milletvekili Ali KENANOĞLU, ‘Alevilere Eşit Yurttaşlık Kampanyası‘ kapsamında Amasya’da çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi. Kenanoğlu, HDP Karadeniz Bölge Eşsözcüsü ve PM Üyesi Nuray Bedirkurum, HDP Amasya İl Eşbaşkanı Ürfet Akel ve HDP Amasya İl Örgütü’nden yöneticilerle birlikte gerçekleştirdiği ziyaretlerde HDP Halklar ve İnançlar Komisyonu – Alevi Masası öncülüğünde yürütülen eşit yurttaşlık hakkı kampanyasını tanıtırken güncel gelişmelere, seçim sürecine ve yerel sorunlara dair de değerlendirmelerde bulundu.

Amasya’da ilk olarak Yeşil Sol Parti, EMEP’i ziyaret eden Kenanoğlu ve HDP’li heyet CHP Amasya İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Can Bağ’ın geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitirmesinden dolayı CHP Amasya İl Örgütü’ne de taziye ziyaretinde bulundu. Kenanoğlu ve HDP’li heyet, daha sonra Hamdullah Çelebi Türbesi ve Cemevi ile Uygur, Küçükkızılca, Abacı, Halifeli, Davuteli, Koyuncu, Çulpara ve Aydınca köylerini ziyaret etti.

Amasya’daki Merkez ve Göynücek ilçe ziyaretlerine dair konuşan Kenanoğlu, ilerleyen zamanda ziyaretlerin Amasya’nın diğer ilçelerindeki köyleri de kapsayacağını ifade etti. Ziyaretler esnasında karşılıklı bilgi alışverişi ve soru cevap şeklinde bilgilendirmeler yapıldığını belirten Kenanoğlu, yerel halkın Alevi kampanyasının detaylarının anlatıldığı ziyaretlerden oldukça memnun kaldığını, Alevi toplumunun kendilerini ve Meclis’te Alevi sorunlarını gündeme taşıyan HDP’li vekilleri yakından takip ettiğini aktardı.

‘Alevilere Eşit Yurttaşlık Hakkı’ kampanyası nedir?

‘Alevilere Eşit Yurttaşlık Hakkı’ kampanyası, HDP Halklar ve İnançlar Komisyonu – Alevi Masası tarafından 5 Mayıs 2022 tarihinde Dersim’de kamuoyuna duyuruldu. Alevilerin yaşadığı hak ihlallerine karşı başlatıldığı ifade edilen kampanya sürecinde Alevilerin özgün sorunları ve talepleri gündeme taşınarak çeşitli ziyaretler, buluşmalar ve toplantılar gerçekleştiriliyor. Kampanya kapsamında Alevi sorununun kapsamlı şekilde ele alındığı ve çeşitli çözüm önerilerinin sıralandığı ‘Alevilere Eşit Yurttaşlık Hakkı’ broşürü de hazırlandı.

Yeşil Sol Parti Amasya İl Örgütü ziyareti
EMEP Amasya İl Örgütü ziyareti
Hamdullah Çelebi Türbesi ve Cemevi ziyareti
Hamdullah Çelebi Türbesi ve Cemevi ziyareti
Küçükkızılca Köyü ziyareti
Abacı Köyü ziyareti
Abacı Köyü ziyareti
Halifeli Köyü ziyareti
Davuteli Köyü ziyareti
Çulpara Köyü ziyareti
Çulpara Köyü ziyareti

akenanoglu

alikenanoglu.net
Başa dön tuşu