Açıklama

Bizim Köylü Kurnazlarına Üç Tek Söz

Bizim Köylü Kurnazlarına Üç Tek Söz

Yine en başta dava dilekçelerinde yazılanların Köy Derneği Yönetiminin ve dilekçede imzası bulunan Avukatın bilgisi dahilinde olmadığını bildiğimi belirterek başlamak istiyorum.

Olanları şöyle kısaca bir hatırlarsak; Köy Derneği Hubyar ismini ticari marka olarak tescil ettirmek için Türk Patent Enstitüsüne müracaat edip gizli saklı bir şekilde bu tescili yaptırmıştı.

Söz konusu tescili yaptıran köy derneğinin bu işlemine karşı Hubyar Köyü Muhtarlığı tarafından “tescilin iptali” istemiyle dava açılmıştı.

Köy Derneği dava dilekçesine verdiği 27.12.2019 tarihli cevap dilekçesinin 8. Maddesinde bizzat şahsımı hedef almış ve tescile itiraz edenlerin HDP’li olduğu söylenip şahsıma yönelik sataşma ve hakaret içeren ifadelerde bulunmuşlardı.

Bu iftira ve sataşmalara yönelik cevabımı bir video mesajıyla muhataplarına iletmiştim.

Bu defa Köy Derneği 27.01.2020 tarihinde mahkemeye bir dilekçe daha vermiş ve bu dilekçede de yine iftiralarına devam etmişlerdir.

İlginç olan Derneğin bu defaki dilekçesinde “BİZİM ALİ KENANOĞLU’NA YÖNELİK BİR İTHAMIMIZ OLMAMIŞTIR” diyerek yalanlarına devam etmişlerdir.

Bu dilekçelerinde benim videolu verdiğim cevapta “ bu Devletin savunulacak bir yanı yok, hatta biz bu Devlete karşı mücadele etmeliyiz” dediğimi söylemişlerdir.

Oysa ben; Devletin değerlerinin demokratik ve Laik değerler olmadığını, mücadelemizin Devletin değerlerini demokratikleştirme üzerine olduğunu ve bu Devletin demokratik ve Laik bir Cumhuriyet olması için demokratik yollarla mücadele vermemiz gerektiğini söylemiştim ki video kaydı olduğu gibi durmaktadır. Bu sözler bizim meclis kürsüsünden de defalarca söylediğimiz sözlerdir. 

Gerçek buyken bilinçli bir şekilde bu sözlerimi bu şekilde sunmalarının yani bu köylü kurnazlığının iki amacı bir de göstergesi vardır; Birincisi davayı kazanmak için her türlü yalan ve iftirayı mübah görmek, İkincisi de şahsıma yönelik bir soruşturma açtırma gayretidir. Bu yapılan ise yaptıkları işi savunamayacak kadar acze düşmüş olduklarının bir göstergesidir. Bu yaptıkları şahsımı işin içine katarak benim siyasi muhalifliğim üzerinden iktidara selam çakma ve belki bu yolla kendilerinin bile savunamadıkları davayı kazanabilme umududur. 

Kaldı ki bu dilekçeyi yazanlar, “Devlete karşı mücadele” vermekle “Devletin değerlerine (demokratik ve laik olmayan değerler) karşı demokratik yollarla mücadele” vermek arasındaki farkı çok iyi bilecek kadar siyasi ve hukuki bilgiye sahiptirler. Kasten yapılan bu yalan, bir cahillikten değil, bilinçli, maksatlı bir iftiradan, çirkin bir köylü kurnazlığından ibarettir. 

Şimdi size bu konuyla ilgili belgeleri de yayınlayıp konuyu kapatacağım. Takdir Hubyar ve Alevi kamuoyunundur. 

29.01.2020

Saygılarımla

Ali KENANOĞLU

 

1- Köy Derneğinin 27.12. 2019 tarihli dilekçesindeki şahsımla ilgili 8.madde

2- Köy Derneğinin 27.01.2020 tarihli dilekçesindeki şahsımla ilgili 8. Madde 

3- Cevabi video mesajım

Önce şahsım hakkında dava dilekçesine bunu yazanlar sonra da “BİZİM ALİ KENANOĞLU’NA YÖNELİK BİR İTHAMIMIZ OLMAMIŞTIR” diyebilmişlerdir.

Benim açıklamam altaki videodadır. Bu açıklama şahsıma yönelik iftira ve ithamların dava dilekçesinde yer alması üzerine bir cevap açıklamasıdır.

 

Ben zaten açıklamamın başında amaçlarının beni köydeki iç çekişmelerin içine çekmek ve buradan iktidara yaranacak bir sonuca varmak olduğunu söylüyorum.

 

Şunu unutmayın ki bu günlerde geçecek ve tarih herkesi hakettiği yere not edecektir. Tıpkı Hubyar Sultan’ı Osmanlıya şikayet edip sonra da atını taşlayanlar gibi, tıpkı Pir Sultan Abdal’ı Osmanlıya şikayet eden Hınzır Paşa gibi, herkes bu toplumun tarihinde hakettiği yeri alacaktır ki tarihimiz böyle çokça örneklerle doludur. 

 

 

VE KÖYLÜ KURNAZLARI TÜM YALAKALIKLARINA RAĞMEN DAVAYI KAYBETTİLER

Başta şahsıma olmak üzere köy muhtarlığı ve kendilerinin “tescil” işlemine karşı çıkan herkese iftira atıp buradan da davayı kazanacaklarını zanneden “bizim köylü kurnazı zavallılar” tüm çabalarına rağmen davayı kaybettiler.

Böylelikle bir kez daha Hubyar isminin ticari marka olarak tescil edilmesi engellenmiş oldu. Bizim köylü kurnazları da yaptıkları yalan ve iftiranın utancıyla baş başa kaldılar, tabi utanacak yüzleri varsa!

Konuya ilişkin haber:

” Hubyar ismi bir kez daha ticari marka olmaktan kurtarıldı

Alevilerin kutsal isimlerinden Hubyar isminin ticari bir marka olarak tescili bir kez daha yargıdan döndü. Bu defa “biz devletimizin yanındayız” feryatları da fayda etmedi.

2006 Yılında Hıdır Temel isimli şahsın Alevilerin kutsal ismi ve Ocak kurucusu Hubyar ismini şahsı adına ticari marka olarak tescil ettirme girişiminin kamuoyunda geniş tepkiyle karşılanması ve arkasından da Hubyar Köyü Muhtarlığının itirazıyla talep Türk Patent Enstitüsü tarafından reddedilmişti.

Bu girişimin ardından 2019 Yılında bu defa da Hubyar Köyü Dayanışma Derneği isimli dernek Hubyar ismini gizlice kendi adlarına kültürel bir ticari marka olarak tescil ettirmişti. Bu tescil işleminin ardında da Alevi kamuoyundan tepkiler gelmiş ve bu girişimden vazgeçilmesi talep edilmişti.

Ancak Köy Derneği bu tepkiler karşısında tescil işlemini “koruma” amaçlı yaptıklarını ifade ederek tuhaf bir savunmaya girmişlerdi. Köy Derneği dava dilekçesine bu defa da “itiraz edenler devletimizin karşısında faaliyet yürütüyor biz ise devlet yanlısıyız”, “tescile itiraz eden muhtar da halkı temsil etmiyor, tescile itiraz edenler HDP’li biz ise devletimize bağlıyız” diyerek yargıyı etkilemeye çalışmışlardı.

Ancak bütün bu çabalara ve yargıyı kendi lehlerinde etkileme çalışmalarına rağmen Alevi kamuoyunun talep ettiği şekilde dava sonuçlandı ve tescil işlemi 28.04.2021 tarihli duruşmada verilen kararla iptal edildi.

Hubyar Sultan Ocağının kurucusu Hubyar isminin kimsenin şahsına ait olamayacağı gibi bir Derneğin de koruması ve inisiyatifinde olamayacağı gerçeğinin yargı yoluyla da olsa kabul edilmesi Alevi kamuoyu tarafından memnuniyetle karşılandı.

Hubyar Sultan Alevi Kültür Derneği, Hubyar Kültür Vakfı ve Davayı kazanan Hubyar Köyü Muhtarlığı sonuçtan duydukları memnuniyeti kamuoyu ile paylaştılar.

30 Nisan 2021
Hubyar Haber “

 

 

akenanoglu

alikenanoglu.net
Başa dön tuşu