Açıklama

İsmail Onarlı ile birlikte yayınlanan makalem üzerine açıklama

İsmail Onarlı ile birlikte yayınlanan makalem üzerine açıklama

Yazar İsmail Onarlı ile Hubyar Sultan Ocağı ve Beydili Sıraç Türkmenleri isimli bir kitap yazdık. Kitabın Hubyar Sultan Ocağı üzerine olan kısımarın tamamı bana ait iken Beydili Türkmenleri ile ilgili bölümleri İsmail Onarlı’ya aittir.

Kitabın ortak yazılmış olmasından dolayı kitabın yorum bölümleri tamamıyla benim fikriyatımı yansıtmamaktadır. Kitapta katılmadığım kimi yorumlar bulunmasına rağmen genel olarak bir sorun yoktur. Ancak yazar İsmail Onarlı kitabın yayınlanmasından önce daha ham halindeyken ve benim kontrolümden geçmeden kitabın önemli bir kısmını Gazi Üniversitesinin yayınladığı Türk Kültürü ve Hacı Bektaş Velî Araştırma Dergisinde yayınlamıştır.

Dergiden yayınlanan kısımlardan özellikle Alevilikle ilgili benim katılmadığım ve bir çoğunu da kitapta yayınlatmadığım yorumlar ve değerlendirmeler bulunmaktadır.

Kimileri bu yazıya istinaden beni geçmişte Türk Milliyetçisi olarak lanse etse de benim geçmişten günümüze Alevilik ve siyasi konulardaki duruşum ve tarafım bellidir.

Aleviliğe inanan ve evrensel düşünceyi ilke edinen birisi olarak her türlü milliyetçiliğin karşısında bir siyasi anlayışa sahip oldum, olmaya da devam edeceğim. Benim tarafın özgürlüklerden yana her türlü milliyetçiliğe ve yasaklara karşı demokratik ve gerçek anlamda liaik bir siyasettir.

Saygılarımla

Ali Kenanoğlu

akenanoglu

alikenanoglu.net
Başa dön tuşu