Yazılar

İstiklal marşı okunurken HDP Mecliste yoktu yalanı

Kimi haber sitelerinde ve de sıklıkla sosyal medyada Meclisin 27. Dönem yasama yılı açılışı esnasında, İstiklal marşının okunduğu sırada HDP’lilerin mecliste olmadığını iddia edenlerin olduğunu gördüm.

HDP üzerinde yürütülen yalan siyasetinin ve bunun üzerinden oluşturulan algının ne kadar çirkince sergilendiğine sıklıkla tanık olduk ve malesef ki olmaya devam ediyoruz.

27 Dönem yasma yılının açılışının yapıldığı 7 Temmuz 2018 tarihinde Meclis Saat 14:00 de açıldı. Biz HDP grubu olarak öncesinde toplantı yaptık. Grup Başkan Vekilleri, İdare Amiri vb grup içi seçimlerimizi yaptık. Toplantımızın uzadı ancak biz meclis genel kurul salonunda meclis açılışında yer aldık ve HDP grubu olarakta oradaydık.

İstiklal marşı okunurken de genel kurul salonundaydık ki bununla ilgili video ve fotoğraflarda mevcuttur. Ancak toplantı sonrası eş başkanların salona en son gelmesi üzerine eş başkanlarımız İstiklal Marşına genel kurul salonunun girişinde denk gelmişler ve İstiklal Marşına genel kurul salonunun girişinde iştirak etmişlerdir.

Eş Başkanlarımız gecikmeden dolayı sadece ön sıradaki koltuklarında değil, salonun girişinde bulunabilmişler istiklal marşının bitiminde de yürüyerek yerlerine oturmuşlardır.

Gerisi yalandır, iftiradır.

Saygılarımla

Ali Kenanoğlu

HDP İstanbul Milletvekili

akenanoglu

alikenanoglu.net
Başa dön tuşu