ManşetYazılar

Yeri geldi HDP’li Milletvekili arkadışmızı eleştirip Kılıçdaroğlu’na sahip çıktık

Yeri geldi HDP’li Milletvekili arkadışmızı eleştirip Kılıçdaroğlu’na sahip çıktık

Kılıçdaroğlu’nun Ozan Arif ile Pir Sultan Abdal’ı aynı kefeye koymasından sonra vermiş olduğumuz tepkiler nedeniyle kimi insanlar bizim siyasi farklılığımızdan dolayı bu eleştiriyi yaptığımızı söylemektedir.

Ben bize bunu söyleyen arkadaşlara küçük bir hatırlatmada bulunmak isterim; 7 Haziran 2015’de yeni Milletvekili olmuştuk. Aynı hafta partimizin diğer Milletvekili Altan Tan bir Televizyon programında Kılıçdaroğlu’na Alevi kimliğinden ötürü hakaret içeren bir söz sarf etmişti. Bunun üzerine HDP içerisinde Alevi kimliği ile bilinen Milletvekili arkadaşlarımızla durumdan kaynaklı rahatsızlığımızı ve karşı açıklama yapacağımızı önce grup başkan vekillerimize sonra da onların önerisiyle Parti Eş Başkanlarımıza iletmiştik. Konu üzerine bize siz yapmayın bize bırakın biz bu tutumu doğru bulmuyoruz ve gereğini yapacağız denmişti. Akabinde de Altan Tan grup toplantısında sert bir şekilde uyarılmış ve bu durum da basına ve kamuoyuna açıklanmıştı.

Bu yaşadığımız örnekten de anlaşılacağı gibi bizim açımızdan taşıdığımız değerler siyasetimizin üstündedir. Daha doğrusu bizim siyasetimizi de Milletvekilliğimizi de belirleyen ve belirleyici olan taşıdığımız değerlerdir.

Yeri gelir Kılıçdaroğlu’na sahip çıkarız, yeri gelir yerden yere vururuz. Tabi bunun aynısını HDP içerisinde siyaset yaptığımız kişilere de yaparız. Hiçbir kimsenin hiçbir toplumun değer yargılarıyla oynamaya onlara hakaret etmeye hakkı yoktur. Bu hakareti yapanın HDP’li yada CHP’li olması fark etmez.

Kılıçdaroğlu’nun Alevilerin ve mazluk halkların değerlerine hakaret eden Ülkücü Ozan Arif ile Alevilerin adını duyduğunda niyaz verdiği Ulu Ozanı Pir Sultan Abdal ile aynı kefeye koyması hadsizliktir, hakarettir. Asla ve asla bu yaklaşımı kabul etmeyiz ve de sessiz de kalmayız.

20.02.2019

Ali Kenanoğlu

akenanoglu

alikenanoglu.net
Başa dön tuşu