AçıklamaManşet

Kenanoğlu Meclisten son konuşmasını yaparak vedalaştı

Kenanoğlu: Alevi toplumunun sesi, nefesi olmaya çalıştık-VİDEO

PİRHA – Milletvekili Ali Kenanoğlu, Meclisteki son konuşmasında Alevi toplumuna ve partisine teşekkürlerini sunarak “Bulunduğumuz her alanda mücadelemiz sürecektir. Önemli olan halkımızın özgürlüğüdür. Herkese teşekkür ediyor, onur ve gururla bugün buradan ayrılıyoruz” diye konuştu.

25 ve 27. dönem HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, Meclisteki son konuşmasını yaptı. Meclis odasından çekilen bir video ile veda eden Kenanoğlu, 5 yıllık çalışmasını da özetledi.

Ali Kenanoğlu, 14 Mayıs 2023 itibarıyla milletvekilliğinin sona erdiğini belirterek “Mecliste halkımızın sesi nefesi olmaya çalıştık” dedi.

Ali Kenanoğlu, görev yaptığı süre içerisinde 395 yazılı araştırma, soru, kanun teklifi önergeleri verdiğini belirterek, 50 saat 63 dakika Meclis kürsüsünde konuşma yaptığı bilgisini paylaştı. Kenanoğlu, yaptığı tüm çalışmaların arşivini kişisel web sitesinde de arşivlediğini söyledi.

“ALEVİ TOPLUMUNUN SESİ, NEFESİ OLMAYA ÇALIŞTIK”

Ali Kenanoğlu, yaptığı konuşmada “Alevi toplumunun sesi, nefesi olmaya çalıştık” diyerek Alevi kurumlarının taleplerini, toplumun yaşadığı sorunları ve sıkıntıyı meclis gündemine taşıdıklarını vurguladı. Kenanoğlu, görev yaptıkları süre içerisinde “Meclisin Alevilik diye bir gündemi oldu” diyerek şu konuşmayla teşekkürlerini sundu:

“Mecliste önemli bir Alevi gündemi oluşmasını diğer arkadaşlarımıza birlikte sağladık. Sadece Alevilik değil tabii, Kürt halkı da başta olmak üzere ezilen halkların tamamın da sesi, nefesi olma konusunda mecliste çalışma yürüttük. Bu anlamıyla başımız açık, alnımız dik. Hiçbir şekilde halkımızın boynunu bükeceği bir yanlış içerisinde olmadık. Tümüyle bu onur ve gururu hep birlikte taşıdık. Dolayısıyla bize bu onur ve gururu yaşatan, oy verip seçen, temisiliyetini sunduğumuz halkımıza en başta minnettar olduğumuzu söylüyor ve teşekkür ediyoruz. Bizi aday gösteren partimize de son derece teşekkür ediyorum. Partimizde çalışan bir temizlik görevlisi de eş genel başkanlarımız da bizim yoldaşımızdır. O anlamıyla bütün yoldaşlarımın emeğine teşekkür ediyorum.

Şüphesiz eksiklerimiz, yetmezlerimiz oldu. Ancak bütün bu süreç içerisinde verilen görevleri yerine getirdiğimiz konusunda da bir endişem yok. Tabii ki eksiklerimizi tamamlamak ve önümüzdeki süreçlerde halkımızın, partimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Milletvekili olarak bu partide göreve başlamadım, milletvekilliğim bittiği için de parti ile olan ilişkim bitmeyecektir. Bulunduğumuz her alanda mücadelemiz sürecektir. Önemli olan halkımızın özgürlüğüdür. Herkese teşekkür ediyor onur ve gururla bugün buradan ayrılıyoruz.”

PİRHA/ANKARA

VİDEO

akenanoglu

alikenanoglu.net
Başa dön tuşu