Soru Önergeleri

Milli Eğitim Bakanından Beykoz Anadolu Lisesi Soru Önergesine cevap

HDP İstanbul Mv. Ali KENANOĞLU’nun, Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK tarafından yanıtlanması istemiyle verdiği yazılı soru önergesi sürüncemede mi bırakılıyor?

HDP İstanbul Mv. Ali KENANOĞLU, İstanbul ili Beykoz ilçesi Çavuşbaşı mevkiinde bulunan Beykoz Anadolu Lisesi’nin zemin ve bodrum katlarının, okul yönetimi tarafından, 2004 yılında 5 yıllığına Butik Konfeksiyon adlı tekstil firmasına kiraya verilmesi üzerine, okulun ticarethaneye dönüştürülmesinde, bakanlığın, il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinin haberinin olup olmadığı, bu kiralama işlemenin yasal dayanağının ne olduğu, başka okullarda da benzer durumların var olup olmadığı,

Olayın yargıya taşınması sonucunda Beykoz Anadolu Lisesi’ni 8.5 milyon TL’lik bir cezayla karşı karşıya bırakan dönemin okul müdürü Osman B. hakkında bir işlem başlatılıp başlatılmadığı, Osman B.’nin görev yaptığı imam hatipe ne zaman atandığı ve görevine devam edip etmediğine ilişkin, Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK’a yanıtlanması istemiyle verdiği yazılı soru önergesine verilen cevabın yetersizliği şaşkınlık yarattı.

Bir paragraf ile verilen söz konusu cevapta; “inceleme sürecinin devam ettiği” belirtilerek adeta sorulan sorular görmezden gelinmiştir

HDP İstanbul Mv. Ali KENANOĞLU, soruların neredeyse tamamının herhangi bir incelemeyi gerektirmeyen, bilgiye dayalı cevaplandırılacak sorular olmasına rağmen ciddiyetsizce olayın üstünün örtülmeye çalışıldığını kaydetti.

Bakanlığa sorduğumuz sorular:

Bakanlığın cevabı:

akenanoglu

alikenanoglu.net
Başa dön tuşu