Faaliyet Raporları

Şubat Ayı Faaliyetlerimiz

Partimizce 31 Mart Seçimleri’nin çalışmalarının startı Ocak ayı içerisinde verilmişti. Bu kapsamda ocak ayı faaliyet raporumuzda[1] da belirttiğimiz üzere hem çok sayıda etkinliğe katılmış hem de çok sayıda ziyaretler gerçekleştirmiştik.

31 Mart Yerel Seçimler’i kapsamında sevgili Yurdanur Güven ile Balıkesir Büyükşehir Belediyesi eş başkanlığı adaylığımızın duyurusunun basına ve kamuoyuna yapılmasının ardından (yoğunluklu geçecek) seçim çalışmalarımızın startını Şubat ayı içerisinde verdik.

Seçim çalışmalarımızın yanı sıra, meclis faaliyetlerinden mahalle ziyaretlerine, “Emek, Barış, Adalet” mitinginden televizyon programlarından  Şubat ayı içerisinde çok sayıda faaliyetin içerisinde yer aldık.

İşte Şubat ayı faaliyetlerimiz:

2 Şubat günü,

 • İstanbul Bakırköy’de gerçekleştirdiğimiz 3 Şubat “Emek, Barış, Adalet Mitingi”nin çağrısını yapmak amacıyla İstanbul’un çeşitli mahallelerini ziyaret ettik. İstanbul Gaziosman Paşa ilçe örgütümüz ile birlikte Karadeniz, Paşa, Karayolları, Mevlana ve Kazım Karabekir mahallelerini ziyaret ettik. Düzenlemiş olduğumuz mitingin tanıtımını yapan broşürleri dağıttığımız ziyaretlerimizde ismi geçen mahallelerin sakinlerini 3 Şubat Mitingi’ne davet ettik.
 • Yine aynı gün Kangal Dernekler Federasyonu tarafından Sarıyer ilçesinde düzenlenen Dostluk ve Dayanışma Gecesi’ne katılarak Kangallı Can’larımızla bir araya geldik.

3 Şubat’ta,

 • Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda gerçekleştirmiş olduğumuz mitingde, milletvekili arkadaşlarımız ve yoldaşlarımızla alandaki yerlerimizi aldık. Son derece coşkulu geçen mitingimiz sırasında yaklaşan seçimler ve uzun süredir Türkiye’de sürdürülen demokrasi mücadelesi ve içerisinde bulunduğumuz tarihsel kesitte mücadelemizi kesintiye uğratmak adına ne gibi engelleme girişimlerinin olduğuna ilişkin konuşmalar yapıldı.

4 Şubat,

 • TBMM’de, parlamento grubumuzun tamamının katıldığı bir toplantı gerçekleştirdik.

5 Şubat günü,

 • İlk olarak, 12:45’te eşbaşkanımız sayın Pervin Buldan’ın konuşmalarını yapmış olduğu grup toplantısına katıldık.
 • Saat 15:00 itibariyle de sevgili yoldaşımız ve açlık grevinde olan milletvekili arkadaşımız Leyla Güven için parlamentonun sorumluluk alması gerektiğini belirterek parlamento grubumuz ile TBMM genel kurulunda sabaha kadar sürecek “Adalet, Demokrasi ve Barış Nöbeti”ni başlattık.

6 Şubat’ta,

 • SANAYİ, TİCARET, ENERJİ, TABİİ KAYNAKLAR, BİLGİ VE TEKNOLOJİ KOMİSYONU’na gelen ve bizim de başından itibaren takip etmiş olduğumuz Maden Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin meclis genel kurulunda görüşülmesi ve oylamaya sunulması aşaması başladı.
 • Kanun teklifi üzerine partimiz adına gerçekleştirmiş olduğum 20 dk.’lık konuşmada, kanun teklifinin kabul edilmesi durumunda ekosistemde yol açacağı tahribat ve emekçilerin ne gibi sıkıntılarla karşılaşacağı üzerine bir projeksiyon tutmaya çalıştım. Yanı sıra, HDP’nin yerel seçimlerdeki tavrının nasıl olacağı, tartışmaya açılan beka meselesinin seçimlere yönelik popülist ve içi boş bir söylemden ibaret olduğu, avcılığın bir katliam olduğu ve meclisin bu noktada sorumluluk alıp gerekli caydırıcı önlemleri alma hususunda elini taşın altına sokması gerektiği ve Alevilik’te Hızır İnancı’nın ne olduğu üzerine de konuştum.

7 Şubat’ta,

 • Sözü geçen kanun teklifine ilişkin görüşmeler 14:00 itibariyle yeniden başladı. Biz de milletvekili arkadaşlarımızla birlikte tartışmaları takip etmek üzere genel kuruldaki yerimizi aldık.

8 Şubat günü,

 • TBMM’de bizi ziyarete gelen ziyaretçilerimizi ağırladık. Aynı zamanda gün içerisinde meclis faaliyetlerimizi yürütmeye devam ettik.

11 Şubat Pazartesi günü,

 • Milletvekili arkadaşlarımız ve eş başkanlarımızla birlikte süregelen tecriti protesto etmek üzere Taksim Meydanı’nda bir araya gelerek oturma eylemi gerçekleştirdik. Sonrasında ise İstiklal Caddesi’nde bir yürüyüş gerçekleştirip, tecritin kaldırılması gerektiği yönündeki çağrımızı yineledik.

13 Şubat günü,

 • Günün ilk bölümünde TELE 1’de Serpil Savumlu’nun sunduğu programın konuğuydum. Program kapsamında, Balıkesir Büyükşehir Başkanlığı eş başkanlığına neden aday olduğum[2], Balıkesir’in mevcut sorunlarının ne olduğu, mevcut büyükşehir belediyesinin çıkmazlarının ve çözüm üretemediği konuların ne olduğuna ilişkin açıklamalar yaptım.
 • Günün ilerleyen saatlerinde ise Çilem Küçükkeleş ile birlikte Can TV ekranlarında Vedat Kara’nın sunduğu “Eşiğin Bu Tarafı” programının konuğu olduk.

14 Şubat’ta,

 • Balıkesir Altınoluk Cemevi’nde Hızır Cem’ine katıldık, lokmalarımızı paylaştık.

16 Şubat günü,

 • Partimizin Ankara’da gerçekleştirdiği “Aday Tanıtım Toplantısı ve Seçim Bildirgesinin Tanıtımı” etkinliğine katıldık. Etkinlik sırasında eş başkanlarımız tarafından yapılan konuşmalarda seçim stratejimiz kamuoyuna deklere edildi.

18 Şubat günü,

 • YOL TV ekranlarında Onur Toper’in sunduğu Ana Haber programına telefon bağlantısı katılıp 31 Mart Yerel Seçimleri’ne ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi eş başkanlığı adaylığımıza ilişkin soruları yanıtladık.

20 Şubat’ta,

 • Çilem Küçükkeleş ile birlikte, Can TV’de Vedat Kara’nın sunmuş olduğu “Eşiğin Bu Tarafı” programının konuğu olduk.

26 Şubat,

 • 31 Mart Yerel Seçimleri kapsamında Balıkesir’de köy ziyaretlerinde bulunduk. Ziyaretlerimiz sırasında Balıkesir’de aday göstermemizin gerekçelerini ve seçimi kazanmamız durumunda Balıkesir’in önünü açmak için hangi projelere sahip olduğumuzdan söz ettik.

[1] http://alikenanoglu.net/ocak/3364

[2] Konuyla ilişkin detaylı açıklama için bkz: http://alikenanoglu.net/balikesiraciklama1/3400

akenanoglu

alikenanoglu.net
Başa dön tuşu