Basın ToplantılarıTBMM Faaliyetleri

HDP’nin Alevi vekillerinden Süleyman Soylu’ya Kerbela cevabı!

Kerbela zalimlerin değil mazlumların destanıdır!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, HDP’ye yönelik Kobani operasyonun neden 6 yıl sonra yapıldığına yönelik eleştirilere, “6 yıl geçmişmiş de, neden yargı bugün bakıyormuşmuş da, neden böyle yapıyormuş da. Yüzlerce yıl geçti Kerbela’yı unuttuk mu?” diyerek cevap vermiştir.

Bizler HDP içerisinde siyaset yapan, HDP’nin Alevi politikalarını görünür kılan ve Alevi örgütlenmesinde hizmet ettikten sonra Parlamentoda vekillik yapan halkın vekilleriyiz. Yaşamımız boyunca Kerbela ağıtlarıyla ibadet edip Kerbela’nın zalim katliamcısı Yezit’e lanet okuyarak bu günlere geldik.

Kerbela insanlık tarihinin ve İslam coğrafyasının gördüğü en can alıcı, sonraki tarihi süreci belirleyici katliamlardan birisidir. Bu katliamın iki sembol ismi vardır. Birisi Kerbela katliamının zalimi Yezit diğeri ise Kerbela katliamının mazlumu ve direnişçisi Hz. Hüseyin ile Zeynep Ana’dır.

Kobani protestoları ile Kerbela’nın karşılaştırılması oldukça doğrudur ancak Kerbela’da Zulmü, zalimliği ve katliamcılığı temsil eden nasıl Yezit ise Kobani’de bu zulmü ve zalimliği temsil eden de IŞİD ve IŞİD destekçileridir. Kerbela’da mazlumu ve zalimin zulmüne karşı direnişi temsil eden nasıl Hz. Hüseyin ise Kobani’de mazlumu ve direnişi temsil eden de zalimlerin saldırısına karşı evini, ailesini, kentini koruyan Kobani halkıdır.

Yezit, Emevi Devletinin kurucusu ve İslam’a saray, saltanat ve şatafatı sokan Muaviye’nin oğlu ondan sonraki Devlet Başkanıdır. Muaviye ve oğlu Yezit Emevi İslamı diye de bilinen Siyasal İslamın kurucularıdır. Siyasal İslamın bugünkü temsilcileri Diyanet ve İktidardır.

Emevi İslamı ve onun kurucuları dün Kerbela’da nasıl zalim ve zulmeden ise bugün de Emevi İslamını savunanlar ve Muaviyenin yolundan gidenler zulmedendir, zalimdir.

Dün Emevi İslamının kurucularına ve Siyasal İslama karşı çıkanlar nasıl zulme uğramışsa bugün de Siyasal İslamın takipçilerine karşı çıkanlar aynı zalimliğe ve zulme maruz kalmaktadır.

Dün Muaviye’nin Yezit’in zulmüne boyun eğmeyenlerin dik duruşu Hüseyni duruş ve Zeynebi duruş olarak tarihe geçmiş ise bugün de Kobani’deki Yezit’lere karşı Kobani halkının direnişi de bir Hüseyni ve Zeynebi duruş olarak tarihe geçmiştir.

Kerbela’dan günümüze ne saray saltanat heveslisi siyasal İslamcılar tükenmiş ne de onların zulmü ama aynı şekilde Kerbela’dan günümüze zalime karşı Hüseyni ve Zeynebi duruşu sergileyenler de asla tükenmemiş ve tükenmeyecektir.

Lanet olsun Yezit’e ve Yezit zihniyetini sürdürenlere….

Aşk ile

 

Ali Kenanoğlu                                             Kemal Bülbül                                 Zeynel Özen

HDP İstanbul Milletvekili                       HDP Antalya Milletvekili            HDP İstanbul Milletvekili

akenanoglu

alikenanoglu.net
Başa dön tuşu