Soru Önergeleri

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Antalya’da intihar haberleriyle gündeme gelen KYK yurdundaki Menzil Cemaati iddialarını yanıtsız bıraktı!

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Milletvekili Ali KENANOĞLU‘nun Antalya’da intihar haberiyle gündeme gelen Akdeniz Üniversitesi Elmalı Hamdi Yazır Öğrenci Yurdu‘ndaki Mezil Cemaati iddialarına ilişkin verdiği soru önergesinde birçok soru yanıtsız bırakıldı. Kenanoğlu’nun 13 Haziran 2022 tarihinde verdiği soru önergesine Gençlik ve Spor Bakanlığı‘ndan gelen yanıtta “elim hadise” olarak nitelendirilen öğrenci intiharlarıyla ilgili olarak 31 Mayıs 2022 tarihinde Antalya İl Sağlık Müdürlüğü ile birlikte İntiharı Önleme İl Kurulu’nun “Gençlik ve Ruh Sağlığı” başlıklı bir toplantı düzenlediği ve Antalya Cumhuriyet Savcılığı’nın da soruşturma başlattığı ifade ediliyor. İlgili bakanlık, Menzil Cemaati iddialarına ve intihar haberlerine getirilen yayın yasağına ilişkin soruları yanıtsız bırakılırken Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Rehberlik ve Denetim Başkanlığı tarafından başlatılan soruşturmanın da henüz sonuçlanmadığı aktarıyor.

Soru önergesi ve gelen yanıt aşağıda yer almaktadır.


Kenanoğlu, Antalya’da intihar haberleriyle gündeme gelen KYK yurdundaki Menzil Cemaati iddialarını Meclis gündemine taşıdı

akenanoglu

alikenanoglu.net
Başa dön tuşu