Haberler

Balıkesir’de HDP Adaylarını çekti yalanı!

Balıkesir’de HDP Adaylarını çekti yalanı!

Önceki dönem Eş Başkanımız Sayın Selahattin Demirtaş’ın “batı da aday çıkartmadığımız yerlerde CHP ve İYİ Partiyi destekleyin” çağrısı, hemen hemen tüm gazete, internet ve Tv kanallarında “Batıda CHP ve İYİ Parti’yi destekleyeceğiz” şeklinde verilmiştir.

Açıklamanın bu şeklde sosyal medyada da geniş yer bulmasıyla Balıkesir özelinde konu; “HDP Balıkesir Büyükşehir Belediye Eş Başkan adaylarını geri çekti” şeklinde fısıltı gazetesi aracılığıyla yayılmaya, sosyal medyada yazılmaya başlanmış ve bu yönlü propaganda bilinçli olarak başlatılmış ve yaygınlaştırılmaktadır.

Demirtaş’ın açıklaması “aday çıkartmadığımız yerler” açısından olup, Balıkesir bizim aday olduğumuz bir yerdir.

Adaylığımızın geri çekilmesi söz konusu değildir. Özellikle İYİ Partinin Iğdır, Muş, Ahlat gibi yerlerde; “HDP kazanacağına AKP – MHP kazansın” , “Cumhur ittifakını destekleyeceğiz” beyanları yerinde durmakta ve zaman zaman da yeni açıklamalar ile güncellenmekte iken Balıkesir’de adaylıktan çekilmememiz ve Balıkesir’i kötünün “iyi” sine mecbur bırakmamız mümkün değildir.

Balıkesir’de 31 Mart akşamı oylar sayıldığında AKP – MHP ve İYİ Partinin aldığı oylar SAĞ oylar bizim alacağımız oylar ise SOL oylar hanesine yazılacak oylardan olacaktır.

Balıkesir’i de Türkiye’yi de sağ siyasetlere mecbur bırakmayacak ve sağ siyaseti halkımıza umut olarak sunmayacağız.

31 Mart Pazar günü tüm halkımızın sandığa gitmesini ve Balıkesir Büyükşehir’de partimize oy verirken ilçe belediye başkan adaylıklarnda “batı stratejimize uygun oy kullanmalarını”, belediye eş başkan adayı olmayan ama meclis üyesi adayı olan ilçelerde ise oylarını partimizin meclis üyelerimize vermelerini talep ediyoruz.

26 Mart 2019

Ali Kenanoğlu – Yurdanur Güven

HDP Balıkesir Büyükşehir Belediye Eş Başkan Adayları

 

akenanoglu

alikenanoglu.net
Başa dön tuşu