Haberler

Çorum Valisine geri adım attırdık.. .

Çorum Valiliğinin Ramazan dolayısıyla keyfi olarak kapattığı Valilik yemekhanesini HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu’nun Meclis gündemine taşımasından sonra Çorum Valisi önce oruç tutmayanlar gitsin dışarda yesin derken sonrasında geri adım atıp yemekhaneyi açmak durumunda kaldı.

alikenanoglu.net

Konuyla ilgili olaak CİHAN Haber Ajansının haberi;

ÇORUM (CİHAN)- Çorum Valiliği’nde bulunan yemekhane, tadilat gerekçesiyle Ramazan ayıyla birlikte kapatıldı. Konunun Meclis’e kadar taşınmasının ardından Valilik geri adım attı. Yemekhanenin pazartesi gününden itibaren tekrar hizmete başlayacağı açıklandı.

Valilik hizmet binasının 9. katında bulunan yemekhane, açıldığı günden bu yana ilk kez bir Ramazan ayında hizmete kapatıldı. Kapatmaya gerekçe olarak ise tadilat işleri ve Ramazan ayında işletmenin zarar etmesi gösterildi. Vali Ahmet Kara’nın talimatıyla kapatılan yemekhaneden yemek kartı alan memurların ücretleri de iade edildi.

YEMEKHANE HAKKINDA SORU ÖNERGESİ

22 Haziran’dan itibaren kapalı tutulan yemekhane ile ilgili tartışmalar büyüyünce konu Meclis’e kadar taşındı. HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk’e, “Yaklaşık 500 kişinin yemek yediği yemekhane tamir bakım işlemleri bittiği halde neden tekrar hizmete açılmadı? Ramazan ayı nedeni ile kapatılmış ise her çalışanın oruç tuttuğu bilgisine nasıl ulaşıldı? Çorum Valiliği’nin bu keyfi tutumuna karşı nasıl bir yaptırım uygulanması düşünülüyor?” sorularını yöneltti.

Çorum Valisi Ahmet Kara, bir gazetede yaptığı açıklamada, “Tadilatı bilerek Ramazan ayına bıraktık. Normal zamanda 600 kişi yemek yerken Ramazan’da 98 kişi yiyor. Zarar etmeyelim diye Ramazan’da kapattım. 98 kişi de gitsin çarşıda yemek yesin.” ifadelerini kullanmıştı.

Yemekhane tartışmalarının büyümesi üzerine Çorum Valiliği geri adım atmak zorunda kaldı. Valilik Yemek Servis İşletme Yönetim Kurulu adına yapılan açıklamada, “Çorum Valiliği Yemek Servis İşletme Yönergesinin 21. maddesi gereği; Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nce rutin olarak yapılan denetim neticesinde tespit edilen eksikliklerin önemli bir kısmı giderilmiş olup, tamir ve tadilat işlemlerinin devam etmesine rağmen, kalan eksikliklerin yemekhanenin hizmet vermesine engel teşkil etmemesi nedeniyle, yemekhane 13 Temmuz 2015 tarihinden itibaren hizmet vermeye başlayacaktır.” denildi.
CİHAN

http://www.bugun.com.tr/son-dakika/corum-valiligi-yemekhane–haberi/1733499

 

akenanoglu

alikenanoglu.net
Başa dön tuşu