Haberler

Kenanoğlu, ‘Alevilere Eşit Yurttaşlık Hakkı’ kampanyası kapsamında Çorum’da ziyaretler gerçekleştirdi

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Milletvekili Ali KENANOĞLU, ‘Alevilere Eşit Yurttaşlık Kampanyası‘ kapsamında Çorum’da çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi. Kenanoğlu, HDP Karadeniz Bölge Eşsözcüsü ve PM Üyesi Nuray Bedirkurum, HDP Çorum İl Eşbaşkanı Şeref Karataş ve HDP Çorum İl Örgütü’nden yöneticilerle birlikte gerçekleştirdiği ziyaretlerde HDP Halklar ve İnançlar Komisyonu – Alevi Masası öncülüğünde yürütülen eşit yurttaşlık hakkı kampanyasını tanıtırken güncel gelişmelere, seçim sürecine ve yerel sorunlara dair de değerlendirmelerde bulundu.

Kenanoğlu ve HDP’li heyet, Çorum’un Alaca ilçesine bağlı Büyükkeşlik/Nesimi Keşlik Köyü’ndeki Büyük Nesimi Dede Cemevi başta olmak üzere Acıpınar, Kazıklıkaya, Palabıyık, Soğucak, Mazıbaşı, Büyükdivan, Mislerocağı, Düdüklü (Berkaroğlu), Eşençay, Seydimçakallı, Fındıklı köy lokallerine ziyaretler gerçekleştirdi. HDP Çorum İl Örgütü’nün organizasyonu ile Çorum Emek ve Demokrasi Platformu bileşenleriyle kahvaltıda buluşan Kenanoğlu, Türkmen Köyü Derneği’nde, Çorum Emekliler Kahvesi’nde ve çeşitli işçi kahvelerinde de buluşmalar gerçekleştirdi.

‘Alevilere Eşit Yurttaşlık Hakkı’ kampanyası nedir?

‘Alevilere Eşit Yurttaşlık Hakkı’ kampanyası, HDP Halklar ve İnançlar Komisyonu – Alevi Masası tarafından 5 Mayıs 2022 tarihinde Dersim’de kamuoyuna duyuruldu. Alevilerin yaşadığı hak ihlallerine karşı başlatıldığı ifade edilen kampanya sürecinde Alevilerin özgün sorunları ve talepleri gündeme taşınarak çeşitli ziyaretler, buluşmalar ve toplantılar gerçekleştiriliyor. Kampanya kapsamında Alevi sorununun kapsamlı şekilde ele alındığı ve çeşitli çözüm önerilerinin sıralandığı ‘Alevilere Eşit Yurttaşlık Hakkı’ broşürü de hazırlandı.

Büyükkeşlik/Nesimi Keşlik Köyü ziyareti
Büyükkeşlik/Nesimi Keşlik Köyü ziyareti
Büyükkeşlik/Nesimi Keşlik Köyü ziyareti
Acıpınar köy lokali ziyareti
Palabıyık köy lokali ziyareti
Soğucak köy lokali ziyareti
Büyükdivan köy lokali ziyareti
Mislerovacığı köy lokali ziyareti
Düdüklü/Bekaroğlu köy lokali ziyareti
Eşençay köy lokali ziyareti
Fındıklı köy lokali ziyareti
HDP Çorum İl Örgütü dayanışma kahvaltısı
Emekliler kahvesi ziyareti
İşçi kahveleri ziyaretlerinden
İşçi kahveleri ziyaretlerinden
İşçi kahveleri ziyaretlerinden

akenanoglu

alikenanoglu.net
Başa dön tuşu