Haberler

Sıraçlardan Ali Kenanoğlu’na destek

Avrupa Sıraç Toplumu’ndan HDP Milletvekili Adayı Kenanoğlu için kampanya

Avrupa Sıraç Toplumu’ndan HDP Milletvekili Adayı Kenanoğlu için kampanya

PİRHA-Avrupa Sıraç Toplumundan, HDP İstanbul Milletvekili Adayı Ali Kenanoğlu’na destek geldi. Yapılan açıklamada, “Bizler Almanya’da Hubyar ve Anşabacı Ocağına bağlı talipler olarak Ali Kenanoğlu dedenin büyük baskılar ortamında yürüteceği seçim kampanyasını hem manevi hem de maddi olarak destekleme kararı aldık” denildi. 

24 Haziran seçim çalışmalarını kısıtlı imkanlar ve baskı altında yürüten HDP milletvekili adaylarına destek açıklamaları yapılıyor.

7 Haziran seçimlerinde HDP’den milletvekili seçilen ve 24 Haziran’da yapılacak olan seçimde yeniden milletvekili adayı olan Ali Kenanoğlu’na Avrupa Sıraç Topluluğu, Hubyar Ocağı ve Anşabacı Ocağı yazılı açıklama yaparak destek olacaklarını belirttiler.

Yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Değerli canlar, bildiğiniz gibi bizden birisi değerli dedemiz Ali Kenanoğlu, milletvekilliği için tekrar adaylığını koydu. Bizler Almanya’da Hubyar ve Anşabacı Ocağına bağlı talipler olarak Ali Kenanoğlu  dedenin büyük baskılar ortamında yürüteceği seçim kampanyasını hem manevi hem de maddi olarak destekleme kararı aldık.

Başta tüm Hubyar ve Anşabacı Ocağı talibi canların bu sese ses katıp harekete geçmelerini beklerken, duyarlı devrimci ve demokrat kamuoyunu da yardım kampanyasıyla dayanışmaya içerisine girip bize destek sunmalarını talep ediyoruz.”

(HABER MERKEZİ)

 

akenanoglu

alikenanoglu.net
Başa dön tuşu