Konuşmalar

Oruç Tutmayan Öğrenci Din Kültürü&Ahlak Bilgisi Öğretmeni Tarafından Dersten Atıldı

İstanbul’un Eyüp ilçesine bağlı Karadolap Mahallesi’nde bulunan Eyüp Sultan İMKB Lisesi’nde bir öğrenci asıl mesleği cami imamlığı olan Din Kültür ve Ahlak Bilgisi öğretmeni tarafından oruç tutmamasından ötürü dersten atıldı.

HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu konuyu meclis sıralarında dile getirdi. 


İstanbul’un Eyüp ilçesine bağlı Karadolap mahallesinde bulunan EYÜP SULTAN İMKB lisesinde okuyan bir öğrenci din dersi sırasında oruç tutmaması sebebiyle öğretmen tarafından dersten atılmıştır.

Öğretmenlik yapan ORHAN SALİM isimli şahsın mesleğinin öğretmenlik olmadığı, esasen cami imamlığı yaptığı da gelen bilgiler arasındadır.

Öğrencinin yaşananları ailesine anlatması, ailenin de bunun üzerine yaşananları konuşmak amacıyla okul müdürüyle gerçekleştirdikleri görüşmede okul müdürü konuyu “aramızda halledelim” yollu lakayt bir yaklaşımla karşılamıştır.

Öğretmenlik vasfı olmayan bu ORHAN SALİM isimli şahsın icra ettiği pratiğin neticesi ortadadır. Görevine devam etmesinin, öğrenciler açısından pedagojik anlamda negatif sonuçları olacaktır.

Bu şahsın derhal görevden alınması ve konunun üzerini kapatmaya yönelik bir tavır sergileyen okul müdürü hakkında idari incelemenin başlatılmasını talep ediyoruz.

Konunun ve sürecin takipçisi olacağız.

 

akenanoglu

alikenanoglu.net
Başa dön tuşu