Konuşmalar

Kenanoğlu: Roboski’de katledilen 34’lerin sol yanı Ferhat Encü’ye yapılan bu alçakça saldırıyı kınıyorum!

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Milletvekili Ali KENANOĞLU, hasta ve infazı yakılan tutuklular için Kadıköy’de gerçekleşen Adalet Nöbeti’nde bir polisin, HDP İstanbul İl Eş Başkanı Ferhat Encü’ye tokat atmasına Meclis kürsüsünden tepki gösterdi. “28 Aralık 2011 gecesi bir hava saldırısıyla Roboski’de katledilen 34’lerin sol yanı Ferhat Encü’ye yapılan bu alçakça saldırıyı kınıyorum” diyen Kenanoğlu, konuşmasında Roboski Katliamı’nda yaşamını yitirenleri andı.

Konuşma videosu ve tutanak metni aşağıda yer almaktadır. 


Dönem: 27 Yasama Yılı: 6 Tarih: 20.12.2022 Birleşim: 41 Ham Tutanak Sayfası: 234

Konuşmacı: ALİ KENANOĞLU Seçim Çevresi: İSTANBUL

Öncelikle, İstanbul İl Eş Başkanımız, 25 ve 26’ncı dönem Şırnak Milletvekilimiz 28 Aralık 2011 gecesi bir hava saldırısıyla Roboski’de katledilen 34’lerin sol yanı Ferhat Encü’ye yapılan bu alçakça saldırıyı kınıyorum.

Değerli arkadaşlar, 28 Aralık Roboski katliamının yıl dönümü ve Roboski katliamının yıl dönümünde Roboski ailelerinden Ferhat Encü’ye yapılan bu saldırı da manalıdır, anlamlıdır, ifade edilmek isteneni, yapılmak isteneni de bir kez daha göstermiştir. Ben yaşamını yitiren bütün canları saygıyla selamlıyorum ve katliamı lanetliyorum.

akenanoglu

alikenanoglu.net
Başa dön tuşu