Haberler

HDP’nin kapatma davası iddianamesinde Ali Kenanoğlu

Halkların Demokratik Partisi’ne (HDP) yönelik kapatma talepli savcılık iddianamesinde şüpheliler arasında Ali KENANOĞLU da yer aldı. İstanbul Milletvekili Kenanoğlu ile ilgili iddia 251 sıra sayı numarasıyla yer aldı. Kenanoğlu’nun işlediği ifade edilen “suça” yönelik dava ve soruşturma bilgileri sıralanarak Kenanoğlu hakkında beş yıl siyaset yasağı talep edildi.

Ali Kenanoğlu hakkında istenen siyaset yasağıyla ilişkili olarak söz konusu soruşturma ve davaların 2015 yılı yani 25. dönem milletvekilliği döneminde düzenlenen fezlekelerle ilgili olduğunu ve bu soruşturma ve açılan davalardan yargılanarak berat ettiğini ve davanın da kesinleştiğini yani isnat edilen suçların asılsız kaldığı ve suçsuzluğunun ispatlandığını söyledi.

Kapatma iddianamesine ilişkin olarak Kenanoğlu şunları ifade etti: “Kapanan ve kesinleşen davalardan dolayı hem beş yıl siyaset yasağı istenmesi hem de bu iddiaların HDP’nin kapatılmasına gerekçe olması hazırlanan iddianamenin ne kadar ciddiyetsiz ve mesnetsiz ısmarlama uyduruk bir iddianame olduğunu göstermektedir.”

 

 

akenanoglu

alikenanoglu.net
Başa dön tuşu