Haberler

Kenanoğlu lanetledi: Irkçılığa ve faşizme karşı hepimiz Amedsporluyuz

PİRHA- HDP Milletvekili Ali Kenanoğlu, ırkçı saldırıya maruz kalan Amedspor’un yanında olduğunu belirten bir dayanışma mesajı yayınlayarak, “Böyle bir süreçte katliamcıların fotoğrafları ve katliam sembolü olan ‘Beyaz Toros’ pankartlarının stadyuma girmesi tamamen yetkililerin bilgisi dâhilindedir. Amaç gözdağı vermektir” dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, ırkçı saldırıya maruz kalan Amedspor’un yanında olduğunu belirterek, dayanışma mesajı yayınladı.

Kenanoğlu açıklamasında, “Irkçılığa ve faşizme karşı hepimiz Amedsporluyuz. Irkçısınız, faşistsiniz, Kürt düşmanısınız ve size karşı omuz omuza mücadele vermeye devam edeceğiz. Faşizm kaybedecek, bizler kazanacağız” dedi.

“BU İŞİN SORUMLUSU İKTİDARDIR”

Kenanoğlu sosyal medya hesabından paylaştığı mesajında şunları dile getirdi:

“Bu maçta futboldan başka her şey vardı. Faşizm, ırkçılık, Kürt düşmanlığı… Özellikle ‘Hükümet istifa’ sloganları sonrasında insanlar stadyumlara didik didik aranarak giriyor, çok kontrollü bir şekilde alınıyorlar. Böyle bir süreçte katliamcıların fotoğrafları ve katliam sembolü olan ‘Beyaz Toros’ pankartlarının stadyuma girmesi tamamen yetkililerin bilgisi dâhilindedir. Amaç gözdağı vermektir. Bu faşizan uygulama Amedspor’a gittiği her yerde yapılıyor. Bu önceden planlanmış bir saldırıydı. Bu işin sorumlusu sonradan gözaltına alınan 3-5 kişi değil. Bu işin sorumlusu bir bütün olarak iktidarın kendisidir. Sonrasında gelen sorumlular ise orada güvenlik önlemleri almayanlardır. Bırakın güvenlik önlemi almayı buna onay veren emniyet ve İçişleri Bakanlığı’dır. Bunların bilgisi, onayı olmasa hiç kimse onları oraya sokmaya cesaret edemez. Orada futbolculara, taraftarlara kesici aletlerle, sapanlarla saldırdılar. Tüm bunlara rağmen bu maçı oynatmaya devam eden Türkiye Futbol Federasyonu’da suçludur. Yaratılmak istenen ırkçılığa boyun eğmeyeceğiz. Bulunduğumuz her yerde ırkçılığa ve faşizme maruz kalan her kesimin yanında olmaya devam edeceğiz.”

PİRHA/ANKARA

akenanoglu

alikenanoglu.net
Başa dön tuşu