Haberler

Kenanoğlu Baba Ocağı Hubyar’da Çoşkuluyla Karşılandı

Kenanoğlu Baba Ocağı Hubyar’da Çoşkuluyla Karşılandı

7 Haziran genel seçimlerinde İstanbul’dan Milletvekili seçilen Ali KENANOĞLU doğduğu toprakları ziyaret etti. Tokat Almus Cihet kasabasında yüzlerce kişiyle karşılanan Kenanoğlu, buradan köyüne konvoy eşliğinde devam etti. Hubyar köyü meydanında büyük bir kalabalık ile karşılanan Kenanoğlu, kendisini bekleyen Hubyar ve çevre köyleri halkına bir teşekkür konuşması yaptı. Konuşmasına aynı köyün evlatlarından değerli TV10 programcısı Hüseyin Kelleci’nin Sunumu ile başladı.

Hubyar köyü meydanında bekleyenlere hitap eden Ali Kenanoğlu konuşmasında;

“Ben kendimi bildim bileli inandığımız doğrular çerçevesinde demokratik bir mücadele yürüttük. Bu topraklarda en çok ezilen, en çok horlanan, en çok dışlanan bir topluluğun mücadelesini kendimize görev edindik. Bu görev uğrunda yıllarca gözümüzü kırpmadan, her hangi bir kaygı duymadan bu yola baş koyduk. Amacımız Milletvekili olmak değildi. Amacımız inandığımız uğurda mücadelemizi yürütmekti. Bu mücadelemizin nereye gideceğini artık Hızır, Hubyar bilirdi. Hızır, Hubyar’da bizi Türkiye’nin en yetkili karar organı olarak Türkiye Büyük Millet Meclisine Milletvekili olarak gönderdi” dedi. Konuşması yer yer alkışlarla kesilen Kenanoğlu şöyle devam etti;

“ Sevgili canlar; ben Hubyar’lı olmanın ve Hubyar’da hizmet yürütmenin ne denli önemli olduğunu seçim çalışmasında gördüm, Gittiğim her yerde bütün Can’larımız, taliplerimiz bizi bağrına bastı. Çıktığımız bu yolda bize umut verdiler. Ziyaret ettiği her yerde Hubyar’lı olmayı onurla gururla söyledim. Hubyar ocağını onurla gururla bir yerle taşıma misyonunu seçim çalışmasının tamamında sürdürdüm.

Dostlar, Can’lar,

Size şunu söylemeliyim ki; Türkiye Büyük Millet Meclisinde, o koltuğa oturduğumda, yemin töreni sırası bana geldiğinde yerimden kalktım ve ya Hızır, ya Hubyar diyerek meclis kürsüsüne yürüdüm. Bugün hep birlikte büyük bir gurur yaşıyoruz, yaşadığımız gurur az değil. Biz bu köyün mensupları olarak, bu coğrafyanın mensupları olarak hep ezildik, baskıya maruz kaldık, bugün geldiğimiz nokta bizim onur duyacağımız, gurur duyacağımız bir yerdir.

Ben çocukluğumdan beri aldığım öğretide şuna inandım; ezilen toplumlar birlikte mücadele etmediği sürece başarıya ulaşamazlar. Bu yüzden biz, bu topraklarda en büyük tehlike karşımızda duran tecavüzcü, katil IŞİD canilerine karşı Türk, Kürt, Ermeni, Süryani cümle ezilen halklarla hep birlikte mücadele edersek o katil sürülerini yenebiliriz. Onların destekçilerini sandığa gömdüğümüz gibi katliamlarının da önüne geçebiliriz, ülkemizi yaşanabilir demokratik bir ülkeye dönüştürebiliriz.

Sevgili Can’lar

Emin olun ki; Türkiye Büyük Millet Meclisinde bir koltuğumuz var ve bu koltuk hepimizin koltuğudur. Hepinizi meclise bekliyorum, bu onuru gururu hep birlikte yaşmalıyız. Bu makamlar gelip geçicidir. Biz sizinle birlikte akrabaya olmaya komşu olmaya devam edeceğiz.

Yaşadığımız köy burasıdır biz bu köyde ölene kadar yaşamaya devam edeceğiz. Bu köyde öleceğiz ve mezarımız da bu köyde olacak, gideceğimiz başka bir yer yok. Bugün dargın olsak da küskün olsak da, bu gün birilerinin kalbini kırmış olsak da köyümüzün tamamı bizim komşumuzdur, köyümüzün tamamı bizim akrabamızdır, bu böyle biline.

Sevgili Can’lar bu gün beni burada yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Saygılarımı sunuyorum. Hızır, Hubyar hepimizin yardımcısı olsun. Yolumuz açık olsun ”

Diyerek konuşmasını bitiren Kenanoğlu, kendisini karşılayan Can’larla birlikte Hubyar Sultan’ın Türbesini ziyaret etti. Daha sonra Dede Halil Coşkun’un verdiği Lokma duası ile Lokmalar paylaşıldı.

akenanoglu

alikenanoglu.net
Başa dön tuşu