Konuşmalar

Kenanoğlu, Gezi Direnişi’ni TBMM Genel Kurulu’ndan selamladı: #HepimizGezideydik

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Milletvekili Ali KENANOĞLU, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda 9. yıl dönümü vesilesiyle Gezi Direnişi’ni selamladı. “Ağaçlar, nehirler, dağlar kardeşim olduğu için ben de Gezi’deydim. Düşüncemi özgürce söyleyebileyim diye ben de oradaydım. Birlikte eylemenin, dayanışmanın güzelliğini yaşamak için ben de Gezi’deydim” diye Kenanoğlu, Gezi Direnişi’nin 9. yıl dönümünde direnişçileri selamladığını; yaşamını yitirenleri de saygı ve minnetle andığını belirtti.

Konuşma tutanak metni ve videosu aşağıda yer almaktadır.


Dönem: 27 Yasama Yılı: 5 Tarih: 01.06.2022 Birleşim: 97 Ham Tutanak Sayfası: 23

Konuşmacı: ALİ KENANOĞLU Seçim Çevresi: İSTANBUL

ALİ KENANOĞLU (İstanbul) – Sayın Başkan, evet, gezideydik, ben de oradaydım. Ağaçlar, nehirler, dağlar kardeşim olduğu için ben de gezideydim. Düşüncemi özgürce söyleyebileyim diye ben de oradaydım. Birlikte eylemenin, dayanışmanın güzelliğini yaşamak için ben de gezideydim. Kimse kız kardeşimin ne giyeceğine, kaç çocuk doğuracağına, gülüp gülmeyeceğine karışmasın diye ben de gezideydim. Yaşadığım şehir beton ormanına dönmesin diye gezideydim. Barış içerisinde yaşamak istediğimiz için hepimiz oradaydık.

Gezi direnişçilerinin 7 maddelik talebi toplumun özlemleri ve talepleridir. Direnişin yıl dönümünde Gezi direnişçilerini selamlıyorum, yaşamını yitirenleri de saygı ve minnetle anıyorum. Onları unutmayacağız, unutturmayacağız.

akenanoglu

alikenanoglu.net
Başa dön tuşu