Dilekçe-Rapor-Açıklama

Meclis’te Muhalif Medya Sansürü

TBMM odalarında bulunan tv yayın sisteminde bulunan kanal listesinde muhalif ve ötekilerin izlediği tv kanallarının neden olmadığını sorduk. Aldığımız cevapta yeterli bütcenin olmadığı önesürüldü. Diğer tv kanallarına ayrılan bütçe mahalif ve öteki diye adlandırılan kanallar için neden yok.

TBMM televizyon yayın sisteminde bulunmayan YOL TV, TV 10, İMC TV ve Hayat TV televizyon kanallarının meclisten izlenebilmesi için bu televizyon kanallarının ilgili televizyon yayın sistemine dahil edilmesi ilgili

TBMM’nin bu konu ile ilgili tarafımıza sunmuş olduğu cevap;

TBMM yerleşkesinde bulunan Yeni Halkla İlişkiler Binası milletvekili odalarında televizyon yayınlarının izlenebilmesi amacıyla kurulan network tabanlı yayın sisteminde yer alan kanalların listesi, Ana Binada kablo tv platformunun abonelerine sunmuş olduğu kablo yayın kanal listesi referans alınarak düzenlenmiştir. Binadaki tv yayın siteminin alt yapısında kullanılan teknik donanım (ağ geçidi (gateway), şase (kasa), multiswitch ve çıkış port sayıları, bant genişliği vb.), düzenlenen listede bulunan kanal sayısına göre kurulmuştur.

Bu kapsamda; tarafımıza talep edilen kanalın ilgili yayın listesine dahil edilebilmesi için sisteme, ağ geçidi (gateway), şase (kasa), multiswitch ve çıkış portu ilave edilerek alt yapının talep edilen kanallara göre yeniden düzenlenemsi gerekmekte ve bu doğrultuda ihtiyaç duyulacak fiber ve network kablolamanın yapılması gerekmektedir.

Ançak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılarak teslim edilen binanın kesim kabul işlemleri, Yapım İşleri Genel Şartnamesi’nde belirtilen süreler dolmadığından henüz yapılmamıştır.

Yukarıda belirtilen teknik ve idari sebeplerle tv yayın sistemine halen mevcut kanallar dışında bir kanal ilavesi yapılamamaktadır.

Bilgilerinize arz ederim.

Meclis İdari Amiri

akenanoglu

alikenanoglu.net
Başa dön tuşu