Konuşmalar

Şebnem Korur Fincancı’nın hedef gösterilmesine tepki gösteren Kenanoğlu: “Bağımsız ve tarafsız tabiplerin yanındayız”

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Milletvekili Ali KENANOĞLU, kimyasal silah kullanıma ilişkin açıklamalarında dolayı Türk Tabipler Birliği (TTB) Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın iktidar medyası tarafından hedef alınmasına tepki gösterdi. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada “Şebnem Korur Fincancı mesleği ve uzmanlık alanı gereğince yaptığı açıklamalardan dolayı hedef gösteriliyor” diyen Kenanoğlu, hak ihlallerine ve insanlık suçlarına karşı bağımsız ve tarafsız tabiplerin yanında olduklarını belirtti.

Konuşma tutanak metni ve videosu aşağıda yer almaktadır.


Dönem: 27 Yasama Yılı: 6 Tarih: 20.10.2022 Birleşim: 10 Ham Tutanak Sayfası: 27

Konuşmacı: ALİ KENANOĞLU Seçim Çevresi: İSTANBUL

ALİ KENANOĞLU (İstanbul) – Sayın Başkan, iki gündür burada yani Mecliste, sınır ötesi operasyonlarda kimyasal silah kullanıldığına dair görüntüleri ve açıklamaları konuşuyoruz. Sanki bu konu hiç bilinmiyormuş gibi, hiç konuşulmamış gibi, TTB Başkanı Profesör Doktor Şebnem Korur Fincancı mesleği ve uzmanlık alanı gereğince yaptığı açıklamalardan dolayı hedef gösteriliyor.

OYA ERONAT (Diyarbakır) – Nerede inceleme, nerede inceleme?

ALİ KENANOĞLU (İstanbul) – Siz Aysel Tuğluk’a, Mehmet Emin Özkan’a ağır hastalıklarına rağmen “Cezaevinde kalabilir.” raporu veren, işkenceleri görmezlikten gelen doktorlar istiyorsunuz; bağımsız ve tarafsız olarak verilen verileri değerlendiren doktorlar hoşunuza gitmiyor. Bağımsız ve tarafsız tabiplerin yanındayız. (HDP sıralarından alkışlar)

akenanoglu

alikenanoglu.net
Başa dön tuşu