KonuşmalarTBMM Faaliyetleri

Kenanoğlu: Deniz Poyraz’ın katiliyle aynı dili ve söylemi kullananlar suçüstü oldular!

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Milletvekili Ali KENANOĞLU, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda HDP İzmir İl Örgütü‘ne yönelik yapılan silahlı saldırıda katledilen Deniz Poyraz‘ı andı. Kenanoğlu konuşmasında HDP binalarına giren herkesin fişlendiği bir dönemde böyle bir katliamın yaşanmasına tepki gösterdi ve Deniz Poyraz’ın katilleriyle aynı dili ve söylemi kullananların kendilerini ele verdiklerini ve suçüstü olduklarını söyledi.

Konuşma tutanak metni ve videosu aşağıda yer almaktadır.


Dönem: 27 Yasama Yılı: 4 Tarih: 22.06.2021 Birleşim: 94 Ham Tutanak Sayfası: 29

Konuşmacı: ALİ KENANOĞLU Seçim Çevresi: İSTANBUL

 

ALİ KENANOĞLU (İstanbul) – Sayın Başkan, Sayın Genel Kurul; İzmir il örgütümüze düzenlenen silahlı saldırı sonucu Deniz Poyraz yoldaşımızı kaybettik. Hep birlikte İzmir’deydik; Deniz canı sonsuzluğa uğurladık, halkımız üzgün ve öfkeliydi. Öfkesi, cani katilin partimize giren herkesin fişlendiği bir dönemde elini kolunu sallayarak bu katliamı yapması, yaptırılmasıydı. Katil yalnız değildi; onunla aynı dili, aynı söylemi kullananlar kendilerini ele vermiş ve suçüstü olmuşlardır.

Deniz canın, yıldızlar yoldaşı olsun. Ailesine ve halkımıza başsağlığı dilerken, katili ve katliamı meşru gösterenleri ve “Niye bir kişi öldü?” diye üzülenleri kınıyor ve lanetliyorum. Bu kara günler geçecek ve halk düşmanları mutlaka halka hesap verecekler.


akenanoglu

alikenanoglu.net
Başa dön tuşu