KonuşmalarTBMM Faaliyetleri

Kenanoğlu: Hasan Bayrak ve Tokat’ın aydınlık yüzlerini Meclis’te andık

 

HDP İstanbul Milletvekili Ali KENANOĞLU, TBMM Genel Kurulu’nda kalp rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırılan ve ameliyat sonrasında kaldırıldığı yoğun bakım servisinde Covid-19 salgınına yakalanıp yaşamını yitiren Tüm Tokatlılar Derneği Başkanı Hasan Bayrak’ı ve Tokat’ın aydınlık yüzlerini andı. Kenanoğlu, Bayrak’ın ailesine ve sevenlerine de taziye dileklerini iletti.

Konuşma tutanak metni aşağıdadır.


ALİ KENANOĞLU (İstanbul) – Sayın Başkan, dün akşam Tüm Tokatlılar Derneği Başkanı 1971 doğumlu Hasan Bayrak canımızın yaşamını yitirdiğini öğrendik. Bir süre önce geçirdiği kalp rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırılan Hasan Bayrak ameliyat edilmesinin ardından yoğun bakım servisine kaldırılmış ve burada Covid-19 salgınına yakalanmıştır. Daha sonra başka bir hastaneye sevk edilerek tedavi altına alınan Bayrak kurtarılamayarak Hakk’a yürümüştür. Hasan Bayrak bugün Sarıgazi Cemevi’nde Hakk’a uğurlanacak ve Yenidoğan Mezarlığı’nda toprağa sığınacak.

Değerli arkadaşımız, yoldaşımız, canımız, demokrasi ve emek mücadelesinin neferi, Tüm Tokatlılar Derneği Başkanı Hasan Bayrak’ın devridaim olsun anısı önünde saygıyla eğiliyorum ve tüm sevenlerine ve ailesine başsağlığı diliyorum.

Yakın zamanda kaybettiğimiz Ali Gökçe ve Enver Can’dan sonra Hasan Bayrak’ı kaybetmiş olmak bizim için oldukça ağır olmuştur. Tokat’ın aydınlık yüzlerini saygı ve minnetle anıyorum.

akenanoglu

alikenanoglu.net
Başa dön tuşu