HaberlerManşet

Tokat’ta köyler arasındaki hizmet tartışması sosyal medyayı salladı

Tokat’ta köyler arasındaki hizmet tartışması sosyal medyayı salladı

Eski Dönem HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, Tokat’ın Almus ilçesindeki Hubyar köyünde çöp sorununa dikkat çekerek, valinin ayrımcılık yaptığını iddia etti. Vali Numan Hatipoğlu ise çevre kirliliğini önleme odaklı çalışmalara devam ettiklerini ve hizmetlerin ayrım gözetmeksizin sunulduğunu belirterek Kenanoğlu’na cevap verdi.

Tokat'ta köyler arasındaki hizmet tartışması sosyal medyayı salladı

27. Dönem HDP İstanbul Milletvekili Tokatlı Ali Kenanoğlu sosyal medya üzerinden yaptığı bir paylaşımda; Tokat’ın Almus ilçesindeki Hubyar köyünde çöpler toplanmazken, Sünni köyü olan Çayönü (Değeryer) köyüne çöp konteyneri konulduğunu iddia etti. Kenanoğlu’nun paylaştığı videoda Hubyar köyündeki çöp birikintilerinin olduğu kesitler yer aldı. Aynı videoda Hubyarlı bir vatandaşın ‘2-3 sene önce vali geldi. Çöp konteyneri göndereceğini söyledi. Sonra öylece çekti gitti’ dediği de ekranlara yansıdı.

Köylülerin dilekçeler verdiğini, sorunlarını valiye anlattıklarını ancak sorunlarının çözülmediğini öne süren Ali Kenanoğlu, “Buradan valiye sesleniyoruz ayrımcılık yapma, vatandaşlarına eşit davran. Valiyi yapmış olduğu ayırımcılıktan dolayı İçişleri Bakanlığı’na şikâyet ettik” dedi.

VALİ HATİPOĞLU CEVAP VERDİ; KİRLETMEMEYİ ÖĞRENECEĞİZ!

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu konuya dair kendi sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yayınlayarak şu ifadeler ile cevap verdi;

“Eski bir milletvekilinin sosyal medyada yer alan paylaşımında, ilimizdeki Alevi-Bektaşi köylerine sunulan kamu hizmetlerinde ayrımcılık yapıldığı yönünde çeşitli iddialarda bulunulmuştur.

Köylerimizdeki çevre sorunlarını “Sıfır Atık” bilinciyle kökten çözmek üzere çalışmalarımız ve hazırlıklarımız hızla devam etmektedir.

Ancak köylerde de kırsal alanlarda da çevre kirliliğini halkımız ve köylerimizde yaşayan vatandaşlarımızın gönüllü katılımı ile hep birlikte önleyebiliriz.

Öncelikle hep birlikte kirletmemeyi öğreneceğiz.

Bütün vatandaşlarımıza ve köylerimize hiçbir ayrım gözetmeksizin sunulan hizmetlerimiz, bu art niyetli hezeyanlara en güzel cevabı vermektedir.

Her karışına sevdalı olduğumuz ülkemizin nadide şehri Tokat’ımızın her köşesine ve her bir hemşehrimize layık oldukları en güzel hizmeti sunmaya azim ve gayretle devam edeceğiz. Kamuoyuna saygıyla sunulur.”

Haber : https://www.hursozgazetesi.com/tokatta-koyler-arasindaki-hizmet-tartismasi-sosyal-medyayi-salladi

 

akenanoglu

alikenanoglu.net
Başa dön tuşu