Haberler

Tokatlı HDP’li VekilTokat’ta

Ali Kenanoğlu – Tokat Valisi – Tokat Belediye Başkanı

07 Haziran seçimlerinde TBMM’ye giden 550 vekilden 5’i Tokat’tan olurken, 4 tane de Tokatlı vekil diğer illerden ve partilerden seçilmişti. Tokatlı 9 vekilden biri de İstanbul’da HDP saflarında seçimi kazanan Ali Kenanoğlu idi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu Tokat’a gelerek bir takım ziyaretlerde bulundu. Kenanoğlu Tokat Valisi Cevdet Can’ı ziyaret etti. Basına kapalı görüşme yaklaşık 45 dakika sürerken, görüşmenin bitimine yakın ise Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu katıldı.

Görüşmenin ardından Valilik binası önünde açıklama yapan İstanbul HDP Milletvekili Kenanoğlu, Tokat’ın Almus ilçesinin Hubyar köyünden olduğunu belirterek, Cevdet Can’ın seçimlerden sonra bütün Tokatlı vekili arayarak tebrik ettiğini söyledi.

Vali Cevdet Can ile görüşmelerinde Tokat’ın sorunlarının çözülmesi için Tokat’ın sorunları ve sıkıntılarını konuştuklarını ifade eden Kenanoğlu; “Tokat’a ve köyüme geldim. Köyümüzde inancımız gereği lokmalarımızı paylaştık hem de eşimizle dostumuzla komşularımızla bir kucaklaşma yaşadık ve bugünde Valimizi ziyaret ettik. Tokat’ın sorunları konusunda ortak bir mutabakata vardık. Tüm Tokatlı milletvekilleri ile birlikte Tokat’ın yaşadığı bütün sorunları ve sıkıntıları hep birlikte paylaşıp parlamento ayağında gerekse Tokat ayağında birlikte çözülmesi konusunda Tokat’ın bir turizm merkezi olması konusunda Tokat’ın tarım ve sanayileşme konusunda birbirimizi desteklemek konusunda mutabakata vardık. Görüşmelerimiz genelde bu konular hakkında oldu. Özellikle Tokat’taki dini inanç merkezlerinin yollarında yaşanan sorunlar var, büyük oranda bunları konuştuk.” Dedi. Bunların bir program dâhilinde çözülmesi hususunda görüştüklerini belirten Kenanoğlu, 3 gündür Tokat’ta olduğunu belirtti.

Koalisyon hükümeti kurulması hakkında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kenanoğlu; “Bizden daha fazla oy alan partiler var. Öncelik koalisyon hükümeti kurma hakkı onlara aittir. Ülkede en çok birinci olan ve ikinci olan partinin bir hükümet kurmasını bekliyoruz ve destekliyoruz ayrıca. Ama hiç biri hükümet kuramazsa biz ülkeyi yönetmeye talibiz. Bunda bir sıkıntı yok, bizde Türkiye’yi yönetebiliriz eğer onlar destek verirlerse. Biz onlara destek vermeye hazırız. Onlar yönetemiyorsa bize versinler biz yönetelim.” İfadelerini kullandı.

http://www.tokatgazetesi.com/hll_haber_detay.php?id=27905#.VyX26_mLQqM

 

akenanoglu

alikenanoglu.net
Başa dön tuşu