KonuşmalarTBMM Faaliyetleri

Kenanoğlu: Tokat, 900 adımda dokuz yüz yılı gezebileceğiniz bir şehir

Meclis’in Tokatlı milletvekillerinden Ali Kenanoğlu, Meclis kürsüsünden seslendi; 

“900 adımda dokuz yüz yılı yaşayacağınız bir şehir, hele bir de kebabı var ki…”

***

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) Tokatlı milletvekillerinden olan HDP İstanbul Milletvekili Ali KENANOĞLU, TBMM’de 27. Dönem 4. Yasama yılının son gününde ‘turizm teşvik yasası’na ilişkin konuştu ve memleketi Tokat’ı anlattı. Kenanoğlu, TBMM Genel Kurulu’nda Tokat milletvekilleri ile birlikte tüm milletvekillerini Tokat’a davet etti.

Konuşma tutanak metni ve videosu aşağıda yer almaktadır.


Dönem: 27 Yasama Yılı: 4 Tarih: 17.07.2021 Birleşim: 105 Ham Tutanak Sayfası:-

Konuşmacı: ALİ KENANOĞLU Seçim Çevresi: İSTANBUL

ALİ KENANOĞLU (İstanbul) – Diğer taraftan, ben İstanbul Milletvekiliyim. İstanbul’un tanıtımdan çok kültürel, tarihî yerlerinin korunmaya, kollanmaya ihtiyacı var çünkü tanıtım açısından belki de en çok tanıtılan ilimiz. Ama ben Tokatlıyım, o yüzden sizlere Tokat’la ilgili bir iki şey söylemek isterim. Tokat 900 adımda dokuz yüz yılı gezebileceğiniz bir yer, son derece önemli bir tarihe sahiptir, o nedenle önemli bir yerdir Tokat. Dolayısıyla, herkesin Tokat’ı görmesi gerekir. Hele bir de kebabı var, Tokat kebabı; dünyanın en güzel kebabı olduğunu söyleyebilirim size yani Tokat kebabını yemeyen “Biz kebap yedik.” demesin, bunu da ifade edeyim. Ama bununla birlikte sözlerimi tamamlarken de memleketim komşu şehri Amasya’yla ilgili şunu söyleyeyim: Ben Avrupa’da da birçok şehir gördüm, inanın, gördüğüm en güzel şehir Amasya. Amasya’da mutlaka bir gece geçirmeniz gerekir.

Hepinize teşekkür ediyorum ve iyi bayramlar diliyorum bütün herkese. (HDP, CHP ve İYİ Parti sıralarından alkışlar)

YUSUF BEYAZIT (Tokat) – Davet ettiğini söylemedin, Tokat’a davet ettiğini de söyle.

ALİ KENANOĞLU (İstanbul) – Tokat Vekilim de söylüyor, ben de bir Tokatlı olarak söylüyorum: Bütün vekil arkadaşlarımızı Tokat’a davet ediyoruz.


akenanoglu

alikenanoglu.net
Başa dön tuşu