Haberler

ABF’nin Fransa’da Düzenlediği Panellere Konuşmacı Olarak Katıldık

Fransa’da, ABF’nin davetlisi olarak Strasbourg Alevi Kültür Merkezi ve Mullhouse Alevi Kültür Merkezi’nde düzenlenen panellere  Eski Bakan ve CHP Mv. Fikri Sağlar ve Fransa Alevi Birlikleri Federasyonu eş başkanı Hakan Alca ile birlikte konuşmacı olarak HDP İstanbul Mv. Ali Kenanoğlu, Türkiye’deki mevcut siyasi gelişmeler ve Türkiye’de yaşayan Alevilerin sorunlarına değindi.

Konuşmacılar arasında Fikri Sağlar’ında yer alması sebebiyle, sık sık seçimlere yönelik olası bir HDP-CHP dirsek temasının gündemde olup olmadığına yönelik sorularla karşılaştıklarına dikkat çeken Kenanoğlu, bu noktada, ilkeler etrafında bir demokrasi mücadelesi ihtiyacının belirleyici olacağını ifade etti.

Bu itibarla Türkiye demokrasi güçlerine iş düştüğünü ve içerisinden geçtiğimiz siyasi bağlamda asgari müşterekler etrafında dayanışmanın ve bir mücadele cephesi üretmenin Türkiye açısından kritik olduğunu belirten Ali Kenanoğlu, yaklaşan mahalli idareler seçimlerinde buradan doğru hareket edilmesi gerektiğini dile getirdi.

akenanoglu

alikenanoglu.net
Başa dön tuşu