Haberler

ALMANYA’DA ALEVİ TOPLUMUYLA BİR ARAYA GELDİK

Halkların Demokratik Partisi Mv. Ali Kenanoğlu, Almanya’nın Lubeck, Kiel ve Neumünster bölgelerinde Alevi toplumuyla bir araya geldi.

Türkiye’de yaşayan Alevilerin karşı karşı kaldıkları güncel sorunlar üzerine gerçekleştirilen panellere konuşmacı olarak katılan Kenanoğlu, Alevilerin Türkiye siyasetindeki belirleyiciliği hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Buluşmalar kapsamında,  Alevilerin sorunlarına ek olarak, Almanya’da yaşayan Can’lar ile Türkiye siyasetindeki son gelişmeler ve Mart 2019’da yapılacak Mahalli İdareler Seçimi hakkında tartışmalar yürüten Kenanoğlu, diğer partilerin seçimlere ilişkin tavrı ile birlikte HDP’nin seçimlere ilişkin tutumu üzerine de açıklamalarda bulundu.

HDK bileşenlerinin ve Alevilerin katıldığı ve HDK Avrupa’nın Hamburg’da düzenlediği panelde de konuşmacılar arasında yer alan Kenanoğlu, ağırlıklı olarak güncel Türkiye siyaseti ve yerel seçimler üzerine bir değerlendirme yaptı.

Yerel seçimlerde HDP’nin tavrının nasıl olacağı üzerine gelen soruları cevaplandıran Kenanoğlu, mahalli idareler seçimi açısından demokrasi güçlerinin müşterek zemin etrafında dayanışmasının bir anlamda kaçınılmaz ve de elzem olduğunu ifade etti.

akenanoglu

alikenanoglu.net
Başa dön tuşu