Haberler

Amasya-Tokat-Çorum Ziyaretimizden Yansıyanlar

Batı Karadeniz çalışmalarımız kapsamında Çorum, Amasya ve Tokat’ta il, ilçe örgütlerimiz ve İstanbul milletvekilimiz Züleyha Gülüm ile birlikte kimi temaslarda bulunduk ve çok sayıda kuruma ziyaret gerçekleştirdik.

Ziyaretlerimiz sırasında batı Karadeniz halklarının sorunlarını dinlemekle birlikte Türkiye gündemini değerlendirdik.

25 Eylül;

Amasya örgütümüz ile bir araya gelip yapacağımız ziyaretleri planladık. Ardından, Taşova ilçe örgütümüzü ziyaret edip yereldeki sorunları konuştuk

Taşova ilçe örgütümüze gerçekleştirdiğimiz ziyaretin ardından, Amasya merkezde bulunan Hamdullah Çelebi Türbesi ve Cemevi’ni ziyaret ettik. Sonrasında ise Amasya’da bulunan KESK Bileşenleri ile bir araya geldik.

Günün son bölümünde ise, Amasya il örgütümüzde il yöneticilerimizle değerlendirme toplantısı yaptık.

26 Eylül;

Günün ilk saatinde, Tokat Akarçay – Görümlü Beldesi Belediye Başkanı’nı ziyaret edip, kahvehaneleri ziyaret ettik. Beldedeki cenazeye katılıp taziye ziyaretinde bulunduk.

Görümlü ziyaretimizin ardında, Kızıldere (Ataköy) Belediye Başkanı’nı ziyaret ettik. Belediye başkanına gerçekleştirdiğimiz ziyaretin sonrasında ise Kızıldere’de aile ziyaretlerinde bulunduk.

Görümlü ve Kızıldere ziyaretlerimizin ardından, günün son bölümünde, Kınık Beldesi Belediye Başkanı ve Kınık halkını ziyaret ettik.

27 Eylül;

Günün ilk saatlerinde, Çorum Katliamı’na tanıklık eden Milönü Bölgesi’ndeki mahalle muhtarlarını ziyeret ettik. Milönü’nde gerçekleştirdiğimiz ziyaretin ardından, Çorum’da köy ziyaretleri gerçekleştirdik.

Günün ikinci bölümünde, yayın hayatını Çorum’da sürdüren Umut Radyo’yu ziyaret edip, yayına katılarak gündemi konuştuk.

Umut Radyo ziyaretimizin ardından, Çorum CHP İl örgütünü ziyaret ettik.

Günün son bölümünde ise Çorum Emek ve Demokrasi Platformu Bileşenleri ile bir araya geldik.

28 – 29 Eylül;

Hubyar Köyü ziyareti; Muhtar ve İhtiyar heyetiyle ve köylülerle bir araya gelip köyün sorunları üzerine değerlendirmelerde bulunduk. Kutsal mekanlarımıza niyaz ettik.

 

akenanoglu

alikenanoglu.net
Başa dön tuşu