Konuşmalar

Ankara Katliamını TBMM Kürsüsünden Lanetledik

HDP İstanbul Mv. Ali Kenanoğlu, 4.yıldönümünde IŞİD tarafından gerçekleştirilen 10 Ekim Gar Katliamı’nı meclis kürsüsünden kınadı. 

Patlamayı gerçekleştiren IŞİD’lilerin ellerini kollarını sallayarak Ankara’ya kadar gelebildiklerinin altını çizen Kenanoğlu, bu saldırının tüm boyutlarıyla birlikte doğru bir şekilde tartışılmasına müsaade edilmediğine dair değerlendirmelerde bulundu. 

Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; 10 Ekim 2015 Ankara Gar katliamında ben de oradaydım, nasıl acılar yaşandığını, neler yaşandığını yakından bilen ve iki gün boyunca da Adli Tıpta görev yapan birisiyim. Dolayısıyla orada yaşanılan ve poşetlerle gelen cesetlerin ve o ailelerin yaşadıklarının tarifi mümkün değil. Bütün acılı ailelerin acısını paylaştığımızı ve yaşamını yitiren canları da saygıyla andığımızı ifade ediyor ve katliamcıları da lanetliyorum.

    Bu katliamı IŞİD’in düzenlediği artık tartışılmaz bir gerçek ama netice itibarıyla IŞİD militanları, kilometrelerce uzaktan elini kolunu sallayarak hiçbir arama noktasına uğramadan -hani siz bir ilden başka bir ile giderken kaç kez aracınız durduruluyor ve arama noktalarında aranıyorsunuz gerek trafik polislerince gerekse asayiş güvenlik görevlilerince- Antep’ten yola çıkıyorlar Ankara’ya kadar geliyorlar hiçbir aramaya tabi tutulmadan ve Ankara’da da elini kolunu sallayarak garın orada kendileri patlatarak 103 canımızın katledilmesine, 500 insanımızın da yaralanmasına neden oluyorlar. Bunları gündeme getirdiğimizde de konu başka türlü tartışılıyor.”

akenanoglu

alikenanoglu.net
Başa dön tuşu