Soru Önergeleri

TBMM Deprem Araştırma Komisyonu Raporu’nun Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nı ilgilendiren maddelerine ilişkin soru önergesine yanıt

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Milletvekili Ali KENANOĞLU‘nun Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Deprem Araştırma Komisyonu Raporu’nun Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı‘nı ilgilendiren maddelerine ilişkin verdiği soru önergesine yanıt geldi. Jeolojik-jeoteknik ve mikrobölgeleme çalışmalarının Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile yerel idarelerin inisiyatifinde olduğu vurgulanan yanıtta Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü (MTA) bünyesinde görev yapan uzmanların Türkiye anakarasında 6.0 ve daha büyük bir deprem meydana geldiğinde gerekli jeolojik araştırma faaliyetlerinde bulunduğu belitildi. MTA’nın çalışmaları sonucunda hazırlanan “Türkiye Diri Fay Haritası” güncelleme çalışmalarının devam ettiği ifade edilirken Türkiye’nin depremselliği ile ilgili sismolojik veri toplama görevinin Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda yürütüldüğü aktarıldı.

Soru önergesi ve gelen yanıt metni aşağıda yer almaktadır.


 

Kenanoğlu’ndan Enerji Bakanlığı’na: Deprem Araştırma Raporu’nun bakanlığınızı ilgilendiren 10 önerisinden kaçı yerine getirilmiştir?

akenanoglu

alikenanoglu.net
Başa dön tuşu