Haberler

Garip Dede Dergahına niyaz ederek yola çıktık

HDP Milletvekili Adayı Ali Kenanoğlu seçim çalışmasını Dergah’tan başlattı

HDP Milletvekili Adayı Ali Kenanoğlu seçim çalışmasını Dergah’tan başlattı

PİRHA-Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) Alevi adaylarından Ali Kenanoğlu seçim çalışmasını Garip Dede Dergahı’ndan başlattı. 

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul 3. Bölge 4. sıra milletvekili adayı Ali Kenanoğlu seçim çalışmalarına başladı.

25 Mayıs’ta HDP İstanbul milletvekili adayları Kadıköy’de gerçekleştirilen buluşmada halka tanıtılmıştı.

26 Mayıs Cumartesi günü Küçükçekmece’de bulunan Garip Dede Dergahı’nı ziyaret eden Kenanoğlu, 7 Haziran seçimleri öncesinde de seçim çalışmalarını Garip Dede ziyareti ile başlatmış ve 25. Dönem Milletvekili olarak Alevilerin sesini meclise taşımıştı.

Şimdi de seçim çalışmalarına yine Garip Dede Dergahı’ndan başlayan Kenanoğlu’na HDP Küçükçekmece ilçe yöneticileri eşlik etti. Garip Dede Dergahı’nda İmam Rıza Ocağı pirlerinden Garip Dede Dergahı’nın Başkanı Celal Fırat ile bir araya gelen Kenanoğlu, Alevilerin cephesinde seçime dair neler öngörüldüğü üzerine istişare yaptı.

BARIŞ, EŞİTLİK VE ÖZGÜRLÜK İÇİN ÜÇ MUM

Cemevi bahçesinde kurulan kermesi dolaşan Kenanoğlu, kadınların desteklerini ve başarı dileklerini aldı. Dağıtılan lokmalar yenildikten sonra Garip Dede’nin türbesine niyaz eden Kenanoğlu dergahta barış, eşitlik ve özgürlük dileğiyle üç adet mum yaktı.

SİRAÇ ALEVİLERİNDEN DESTEK

Seçim çalışmaları kapsamında İstanbul Esenyurt Yeşilkent’te bulunan Sıraç Türkmen Alevi köyü olan Yozgat Gönülyurdu Köyü Derneği’ni  ziyaret eden Kenanoğlu, burada yaptığı konuşmada kendisinin de mensubu olduğu Sıraç Türkmenlerinin desteğini istedi. Sıraçlar bu düzenin değişmesi için ne gerekiyorsa yapacaklarını, Kenanoğlu’na geçen dönemde olduğu gibi destek vereceklerini ifade ettiler. Soruları yanıtlayan Ali Kenanoğlu, bu süreçte tek adam rejimine son vermek için HDP’nin mutlaka barajı aşıp parlamentoda olması gerektiğinin önemine değindi.

Yeşilkent’te bulunan kahvehaneleri de ziyaret edip çoğunluğu gençlerden oluşan halkla sohbet eden Kenanoğlu, seçim çalışmalarına aynı hız ve kararlılıkla devam edeceğini belirtti. (HABER MERKEZİ)

 

akenanoglu

alikenanoglu.net
Başa dön tuşu