Haberler

Diyanet kapatılmalıdır dedik ve bakın ne oldu

Diyanet kapatılmalıdır dedik ve bakın ne oldu

AKP Genel Başkanının Diyanet İşleri Başkanını savunan sözlerinin akabinde “Diyanet İşleri Başkanlığı kapatılmalıdır…” diyerek twitterden paylaşım yaptım.

Bu tavrımızı ve Diyanetin kapatılması gerektiğini her platformda konuşmuş, yazmış ve gerekçeleriyle anlatmış birisiyim. Üstelikte bu talep HDP tarafından dillendirilmiş, yıllardır da Alevi kurumları tarafından savunulmakta ve her mecrada dile getirilmektedir. Sanki orijinal bir lafmış, yeni bir söz, yeni bir talep, yeni bir siyasi tutummuş gibi karşılık buldu.

Attığım tweet 24 saat içinde;

  • 1 437 253 kişi tarafından okundu
  • 23 798 kişi tarafından beğenildi
  • 2 309 kişi  tarafından Retweet edildi
  • 3 236 kişi de tweetin altına yorum yaptı

Ayrıca twite verilen cevaplar çeşitli haber sitelerinde haber konusu oldu ki bunlardan en ilginci Akit gazetesi haber müdürünün cevabıydı;

Cumhuriyet ve Atatürk düşmanlığıyla bilinen Akit Gazetesi haber müdürü Murat Alan benim Diyanet İşleri Başkanlığı kapatılmalıdır tweetime cevap olarak Atatürk’e sığınıp “… siz kimsiniz ki Atatürk’ün kurduğu Diyanet’i kapatıyorsunuz.. “ diye tweet attı. Tweetin devamında da Canan Kaftancıoğlu’nu gereken cevabı siz verin diyerek gönderme yaptı.

Çok sayıda destek yorumlarının yanı sıra AK Trollerin de her zamanki gibi saldırı, hakaret ve küfürleri gecikmedi.

Gerek twitter gerekse diğer sosyal medya kanallarından şahsıma yönelik tehdit, hakaret ve küfürlere ilişkin Avukatlarımız inceleme yapmaktadır, hepsinin kaydı alındı ve akabinde de gerekli hukuki süreç başlatılacaktır.

29 Nisan 2020

Ali KENANOĞLU

akenanoglu

alikenanoglu.net
Başa dön tuşu