Konuşmalar

KADRİYE MOROĞLU ANADOLU LİSESİ’NDE YAŞANAN TACİZ SKANDALININ FAİLİ OLAN ÖĞRETMEN GÖREVE DEVAM EDİYOR

 

İstanbul Küçükçekmece’de bulunan Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi’ndeki taciz vakası Ekim ayında ayyuka çıkmıştı.

Coğrafya öğretmeni tarafından taciz edildiklerini ifade eden öğrenciler, öğretmenin görevden alınması ve yargılanması için eylem gerçekleştirmişlerdi.

Fakat, öğretmenin öğrencilerini taciz ettiğine dair sunulan delillere rağmen, öğretmen görevden el çektirilmemiş, başka bir okulda görevine devam etmek üzere yalnızca görev yeri değiştirilmiştir.

Halkların Demokratik Partisi İstanbul Mv. Ali Kenanoğlu, hakkın soru önergesi de[1] vermiş olduğu bu skandalın cezasızlık ile sonuçlandırılmasının kabul edilemeyeceğini, başka bir okulda görevine devam eden öğretmenin yine aynı yaştaki çocukları taciz etme ihtimalinin güçlü olduğunu vurguladı.


Seçim bölgemde, İstanbul üçüncü bölgede, Küçükçekmece’de başka bir konu var. Kadriye Moroğlu Lisesinde, biliyorsunuz, bir taciz olayı meydana gelmişti. Okulda bir öğretmen öğrencileri taciz etmişti, bununla ilgili şikâyetler olmuştu. Daha sonra yeni bir açıklamayla öğrendik ki bu dosya kapatılmış, öğretmen de şu anda başka bir okulda tekrar görev yapıyor. Yani bu, kabul edilecek bir durum değil arkadaşlar. Tacizci olduğu belli olan -bunun artık bir tartışması da yok- bu kişi şu anda okul değiştirerek başka bir okulda görevlendirilmiş ve oradaki öğrencilere öğretmenlik yapmaya devam ediyor. Bunun hiçbir şekilde kabul edilebilir bir tarafı yok, bunun göz yumulacak bir tarafı da yok. Bu bir öğretmen ve her gün o öğrencilerle muhatap yani benzer öğrencilerle muhatap, aynı yaşta aynı çocuklarımızla. Dolayısıyla bu, kesinlikle kabul edilecek bir durum değildir ve mutlaka bu öğretmenin görevine son verilmeli ve cezai işleme tabi tutulmalıdır.”

 

  1. Soru Önergesi için bknz: http://alikenanoglu.net/tacizi-protesto-eden-ogrencilerin-okuldan-fuzaklastirilmalarini-milli-egitim-bakanina-sorduk/3149

akenanoglu

alikenanoglu.net
Başa dön tuşu