Haberler

Köylülerimize saldıran TSK mensuplarını kınıyorum.. .

15 Mart tarihinde Tüm Tok Der (Tüm Tokatlılar Derneği) in düzenlediği geceye katılan ve bir konuşma yapan Hubyar Sultan Alevi Kültür Derneği Başkanı Ali Kenanoğlu özellikle Tokat’ta yapılan HES mücadelesine değindi.
Kenanoğlu konuşmasında HES lerin doğaya ve tarım yapan insanlara olan tahribatından bahsettikten sonra doğasına, toprağına, suyuna, yaşam alanlarına sahip çıkan köylülere saldıran ve köylüleri darp eden Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarını kınadı ve “ Bir taraftan tecavüzcü, katliamcı vahşi katil IŞİD canilerine topraklarımızı yol geçen hanı yapan ve onların elini kolunu sallayarak sınırlarımızdan geçişini sadece seyreden TSK mensupları diğer taraftan yaşam alanına sahip çıkan köylülerimize vicdansızca saldırmıştır, kınıyorum” dedi.

Kenanoğlu konuşmasında Alevi toplumunu onlarca yıldır “vatan, millet, sakarya” edebiyatıyla kandırmaya çalışanları ama karşılarına çıkan ilk fırsatta insanlarımıza saldıranların bu tavrını bir kera kalın harflerle yazıyoruz dedi.

Yakacık ayazma da yapılan geceye Ali Kenanoğlu ile birlikte Hubyar Vakfı yönetimi katılırken, Hacı Bektaş Dergahını temsilen Nazım Ulusoy ve 30 civarında Tokat bölgesi yöre derneklerinin yöneticileri katıldı.
16.03.2015
alikenanoglu.net

akenanoglu

alikenanoglu.net
Başa dön tuşu