Soru Önergeleri

PSAKD VE TV10 YÖNETİCİLERİNİN YAŞADIĞI HUKUKSUZLUĞU BİR KEZ DAHA MECLİSE TAŞIDIK

 

26 Aralık tarihinde Meclis Genel Kurulu’nda gerçekleştirmiş olduğumuz konuşmada, TV10 emekçi ve yöneticileri ile birlikte PSAKD yöneticilerinin yaşadığı hukuksuzluğu tekrar meclis gündemine taşıdık. 

Defeaten konuya dikkat çekmemize ve skandal boyutuna varan hukuksuzluğu teşhir etmemize rağmen mevcut durumda herhangi bi değişiklik olmamış, Can’larımızın tutukluluk hali devam etmiştir. 


Burada TV10’dan, Veli Büyükşahin, Veli Haydar Güleç, Kemal Demir arkadaşlarımız yargılanıyor ve bir hukuk skandalı arkadaşlar, bir yıl cezaevinde tutuluyorlar.

İddianame 3-4 kez gitmiş gelmiş. Yani iddianame hazırlanıyor, savcı mahkemeye veriyor, hâkim savcıya geri gönderiyor, tekrar savcı hâkime gönderiyor, hâkim tekrar geri gönderiyor, bir üst mahkemeye gönderiyor, bir üst mahkeme bakıyor, eksik diye tekrar savcıya geri gönderiyor. Böyle bir durum ve hâlâ şu anda aradan bir yıl geçmiş, bir yargılama söz konusu değil ve bunların kendi aralarındaki tutarsızlıklar ve dosyadaki eksiklikler yüzünden bir türlü iddianame hazırlanamaması yüzünden de bir yıldır arkadaşlarımız haksız ve hukuksuz bir şekilde tutuluyorlar.

Onların da bir an önce serbest bırakılmalarını talep ediyoruz.”

akenanoglu

alikenanoglu.net
Başa dön tuşu