Konuşmalar

THY’da 80 yönetici Kartal İmam Hatip Lisesi mezunu.

HDP İstanbul Milletvekili Ali KENANOĞLU, Türk Hava Yollarının yönetiminde 80’e yakın ismin Bilal ERDOĞAN’ın mezun olduğu Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunlarından oluştuğunu meclis kürsüsünden ifade etti.

Konuya ilişkin Tutanak metni ve konuşma videosu aşağıdadır.

HDP GRUBU ADINA ALİ KENANOĞLU (İstanbul) – …Değerli arkadaşlar, konu havacılıktan, hava yollarından açılmışken bugün basına yansıyan bir haber vardı, çok dikkat çekiciydi, ondan bahsetmek istiyorum. Türk Hava Yollarının yönetiminde 80’e yakın isim Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunlarından oluşuyormuş yani Türk Hava Yollarını şu anda Kartal İmam Hatip Lisesi mi uçuruyor, Kartal İmam Hatip Lisesini Türk Hava Yolları mı uçuruyor; bu tartışılıyor. İlginç olan şu tabii: Bu lise niye öne çıkıyor? Bilal Erdoğan’ın bu liseden mezun olması, bu liseden mezun olanların hepsinin de bir yerlerde, devletin kademelerinde ve bürokraside yer alması ve şu anda Türk Hava Yollarında da 80 yöneticinin Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunlarından oluşması, Türk Hava Yollarında etkili olması nedeniyle. Bir taraftan, hani, işe nasıl alınıyorlar, efendime söyleyeyim, işçi hukuku nasıl korunuyor üzerine de tartışılması gereken bir konu.

Bu arada şunu da unutmayalım, söyleyelim: Türk Hava Yollarının 2019 yılı ilk altı ayında yaşanan toplam zararı 1,12 milyar lira olarak açıklanmış.

(Mikrofon otomatik cihaz tarafından kapatıldı)

BAŞKAN – Tamamlayalım.

ALİ KENANOĞLU (Devamla) – Anlaşılan o ki Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunları bu Türk Hava Yollarını bu hâle getirmişler.

Hepinize saygılar sunuyorum, teşekkür ediyorum. (HDP sıralarından alkışlar)

 

akenanoglu

alikenanoglu.net
Başa dön tuşu