Haberler

Kenanoğlu: Alevileri tehdit eden Özdemir’in derdi “en iyi Alevi yandaş benim” yarışında birincilik

Ali Kenanoğlu’ndan Alevileri tehdit eden Özdemir Özdemir’e tepki

“Özdemir Özdemir ve Derneği Fetullahçı Alevi Derneleriyle birlikte ortaya çıktı”

Türkmen Alevi Bektaşi Derneği Başkanı Özdemir Özdemir, Reina saldırısının ardından Kanal A’daki konuşmasında “Zaman gelir ortalık karışırsa, o yalıda oturan Alevi vakıf başkanlarına sesleniyorum. O yalıları başınıza yıkarlar, orada oturamazsınız. O paralarınızı elinizden alırlar, sizi bu Türkiye’de öldürürler” dedi.

Bu sözler kamuoyunda ve sosyal medyada tepilere yol açtı. Konuyla ilgili olarak tepkilerini Twitterden duyuran Kenanoğlu Özdemir için şunları söyledi;

“Alevileri açıkça tehdit eden Özdemir Özdemir isimli şahıs, Alevi Çalıştayları sonrasında türeyen Alevi Derneklerinden birinin başkanıdır.

İsmi Türkmen Alevi Bektaşi Derneği / Vakfı olan bu kurum Fettullahçı Alevi Dernekleriyle birlikte piyasaya çıkan Alevi kurumlarındandır.

Bu kurumun Başkanı tehditçi Özdemir Özdemir sürekli Hükumet yanlısı açıklamalar yapar ve Alevilerce de ciddiye alınmaz.

Özdemirgillere Aleviler içerisinde her dönemde rastlamak mümkündür ki inançta bunlara “Hınzır Paşa” tabiri kullanılır.

Bugün Alevileri tehdit eden sözüm ona Alevi kurum başkanı Özdemir Özdemir’in derdi “en iyi Alevi yandaş benim” yarışında birinci olmak.

Zira bu sıralar kimi Alevi Kurum Başkanları arasında gizliden gizliye “en iyi yandaş benim” yarışı yapanların olduğunu biliyoruz.

Bugün Alevilere hakaret eden Özdemir Özdemir bir zamanlar Fetullah Gülen’e teşekkür edenlerdendi. Her devrin adamı derler bunlara 🙂

Ali Kenanoğlu Twitter hesabında Özdemir Özdemir’in daha evvelce Fetullah Gülen’e yönelik övgü dizdiği haberi de paylaştı

akenanoglu

alikenanoglu.net
Başa dön tuşu