Haberler

Bu sözler Tokatlılara müjde mi?

Özer Akdemir’in Evrensel Gazetesi’ndeki haberi: https://www.evrensel.net/yazi/87587/torba-lastik-erbaa
***
Tokatlı olan HDP Milletvekili Ali Kenanoğlu ile Tokatlı AK Parti Grup Başkan Vekili Özlem Zengin arasındaki diyalog TBMM Tutanaklarına yansıdı.
Evrensel Gazetesinden Özer Akdemir’in haberi: Tokatlı HDP Milletvekili Ali Kenanoğlu, “Erbaa Yaylaları Yeşil Kalsın” dedi, Tokatlı AK Parti Grup Başkan Vekili Özlem Zengin “Kalacak” dedi.

Bu sözler Tokatlılara müjde mi?

Bu haftaki yazımızı Tokat Erbaa’da yapılmak istenen altın işletmeciliği ile ilgili umut veren bir gelişme ile sonlandıralım. Kendisi de Tokatlı olan HDP’li Ali Kenanoğlu’na torba yasa ile ilgili telefon görüşmemizde bu meseleyi de sordum. Meclisteki AKP’li bazı milletvekillerinin de bu projeye karşı olduklarını, birebir görüşmelerde projenin iptal edilebileceği izlenimini edindiğini söyledi. Gerçekten de Kenanoğlu’nun TBMM’deki konuşmasının çözümüne baktığımızda kendisi gibi Tokat doğumlu olan AKP Grup Başkan Vekili Özlem Zengin’in, Kenanoğlu’nun “Erbaa’nın yaylaları yeşil kalsın” sözleri üzerine söylediği “Kalacak” tümcesinin de tutanaklara geçtiği görülüyor.

Bunu bizler de olumlu bir gelişmenin işareti olarak yorumlayalım.

Tokat Erbaa ve ülkemizin her köşesi temiz kalsın, yeşil kalsın…

Özer Akdemir / Evrensel

***

Evrensel Gazetesi Özer Akdemir Haberi: https://www.evrensel.net/yazi/87587/torba-lastik-erbaa

Ali Kenanoğlu – Özlem Zengin arasındaki konuşmanın TBMM tutanakların yansıyan kısmı: https://www.alikenanoglu.net/halkin-yararina-olmayan-teklif-kabul-edilemez/

Ali Kenanoğlu konuşma videosu: https://www.youtube.com/watch?v=LUs50OKFGHs

akenanoglu

alikenanoglu.net
Başa dön tuşu